Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pizza, chleba nebo margarín. Nejvíc nezdravá jídla, co můžete sníst

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

04.12.2018 | Zdraví a diety

Nejnebezpečnější potraviny mohou být také nejchutnější! Pokud však máte dietu, která se skládá z více nezdravých položek, můžete skončit s nevolností nebo únavou. Tušíte, kterým lákadlům se vyhnout?

Každý se chce ve zdraví dožít úctyhodného věku. Aby se to stalo skutečností, existují dvě zlatá pravidla, která je třeba dodržovat: vyvážená strava a pohyb. Problém je přitom na obou frontách. Mnoho podniků vyrábí zpracované potraviny, kterým je prodlužována trvanlivost, o obsažených nezdravých látkách ani nemluvě. Proto výživoví poradci apelují, že v rámci dlouhého zdravého života je nutné vyhýbat se podobným nebezpečným potravinám a jídlům. A dokonce se shodují na seznamu nejhorších položek.

Pizza

Všichni milují pizzu. Je velmi chutná a snadno dostupná. Přemýšleli jste někdy o tom, z čeho je vlastně připravená? Těsto pochází z vysoce rafinované mouky, většina profesionálních prodejců pizzy také používá tavené sýry a zpracované maso. Není nutné dodávat, že ani jedno zdraví nesvědčí.

Hranolky a bramborové lupínky

Brambory jsou zdravá zelenina. Pokud se však usmaží, patří na seznam nevhodných potravin. Francouzské hranolky a bramborové lupínky jsou přímo spojeny s přírůstkem hmotnosti, smažení brambor zvyšuje obsah kalorií. Takže pokud si něco z toho dopřejete, tak doopravdy jen výjimečně.

Sladké nápoje

V případě, že jste se vydali na cestu zdraví, měli byste se určitě vyhnout konzumaci sladkých nápojů. Je tomu tak proto, že obsahují obrovské množství cukru (uhlohydráty). Příjem ve velkém množství narušuje rovnováhu inzulínu a cukru v těle a také je zodpovědný za tukové jaterní onemocnění. Cukr zkrátka vede k problémům se srdcem, cukrovce, obezitě a dalším souvisejícím zdravotním komplikacím.

Dorty a sušenky

Tyto potraviny jsou vyrobeny z rafinované pšenice, rafinovaného cukru a přidaných tuků (převážně trans-tuků). Bezpochyby jsou velmi chutné, ale taky patří k základnímu stavebnímu kameni obezity.

Margarín

Margarín rozhodně není zdravá alternativa másla. Obvykle jsou průmyslové rostlinné oleje v továrnách hydrogenovány, aby jako máslo vypadaly, nicméně není všechno zlato, co se třpytí. Margarín zvyšuje obsah trans-tuků v těle, takže i on je vysoce nevhodný pro zdravý životní styl.

Zpracované sýry

Sýr je zdravý, ale tento fakt se netýká tavené verze, ve které chybí bílkoviny, omega kyseliny a další látky, které jsou zastoupené umělými náhražkami.

Bílý chléb

Chléb je vyroben z pšenice, která přirozeně obsahuje lepek. Lidé, kteří jsou alergičtí na gluten, jsou z konzumace této potraviny vyloučení. Ovšem i další by si měli dávat pozor. Bílý chléb je nejčastěji vyroben z vysoce zpracovaného rafinovaného cukru a pšenice. Kvůli tomu také postrádá nejdůležitější živiny.

Rozdíly mezi moštem a džusem

Ryby na víně

Ryby na víně

7 hlasů
1h a 5min 330 kJ 144 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Polévka s koprem

11 hlasů
40min 266kJ 55 Kč

Netradičně připravená koprová polévka bez smetany.

Hovězí kostky se zeleninou

3 hlasy
2h a 20min 698kJ 250 Kč

Dušené hovězí maso s dýní a zelenými fazolkami.