Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pohybové aktivity, které vaše srdce ocení

9. 2. 2019 | Zdraví a diety

Cyklistika, plavání nebo stará dobrá chůze? To máte celkem jedno, neboť všechny uvedené činnosti příznivě ovlivňují celý kardiovaskulární systém. Právě z tohoto důvodu je dobré provozovat je pravidelně!

Co se týče „srdečních záležitostí“, tak má přibližně 400 tisíc tuzemáků opravdový problém. Ne, teď nemáme na mysli trable na poli milostných vztahů, ale kardiovaskulární choroby, s nimiž se potýká uvedený počet našinců. Tedy alespoň tak praví statistiky, které uvádí, že spolu s cukrovkou a vysokým tlakem patří tyto obtíže mezi nejčastější zdravotní komplikace. Nechcete být další na řadě? Pak se kromě vhodné stravy zaměřte i na pravidelný pohyb. Speciálně tyto aktivity jsou pro posílení srdce jako dělané!

Chůze, ta svede divy

Chůze je přirozeným pohybem, nad kterým člověk nijak zvlášť nepřemýšlí. Málokoho by tedy napadlo, že dávat nohu před nohu může přinést tak famózní bonusy, až to bere dech. Odborníci na základě několika nezávislých studií téměř přísahají, že „špacír“ reguluje hladinu škodlivého cholesterolu, tudíž příznivě ovlivňuje celý kardiovaskulární systém. Procházky na čerstvém vzduchu zároveň zabraňují vzniku zánětů, posilují kosti a zlepšují náladu.

Ani plavání nezůstane bez odezvy

Ačkoli venku panuje tuhá zima, nikde není psáno, že musíte nechat ležet plavky hluboko v prádelníku. Vždyť existují veřejné bazény, kde se můžete smočit – kdykoli! Jakmile si hodíte pár temp, pořádně posílíte záda, břicho, hýždě, nohy i hrudník. Ovšem to není všechno. Poznatky amerického výzkumu publikované v magazínu American Journal of Cardiology sdělují, že plavání provozované třikrát týdně významně přispívá k normalizaci krevního tlaku, což srdci samozřejmě nesmírně prospívá. Nutno dodat, že dováděním v „mokrém živlu“ také spálíte opravdu hodně kalorií.

Jízda na kole. A s větrem o závod

Cyklistika přináší spoustu pozitiv, o kterých možná nemáte ani tušení. Nelze nezmínit, že je vhodná pro všechny ročníky i váhové kategorie, jelikož nezatěžuje klouby. I když má jezdec pocit, že pracují jenom nohy, zapojují se svaly celého těla, včetně toho srdečního, který si vyloženě libuje. Jízda na bicyklu také popožene línější metabolismus, zvýší odolnost vůči virózám a zlepší vytrvalost. Ze závěrů průzkumu provedeného Britskou lékařskou asociací dokonce vyplývá, že cyklistika snižuje riziko koronárních onemocnění srdce o celých 50 %. A to je celkem dost!

Běžné návyky, které nahrávají úzkostným stavům. Na tyhle ...

Vepřová krkovice na víně

Vepřová krkovice na víně

12 hlasů
1h a 15min 720 kJ 210 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát s jarní cibulkou

11 hlasů
35min 910kJ 110 Kč

Jarní cibulka v jarním salátu s jarní náladou svěží, č...

Slávky po italsku

6 hlasů
40min 286kJ 244 Kč

Slávky se zeleninou pro gurmány.