Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zdravotní rizika, která přináší konzumace medu

03.04.2019 | Zdraví a diety

Ano, med „zabírá“ na celou řadu neduhů, proto je obecně doporučován při mnoha zdravotních potížích. Jenže pozor, i v jeho případě platí, že „dobrého pomálu“! Věděli jste, že může způsobit těžké alergické reakce a nebezpečně snížit tlak?

Med jakožto nejstarší sladidlo v dějinách má dobrou pověst u lékařů i výživových poradců. Ostatně, už nějaký ten pátek se o něm mluví jako o antibakteriálním léčiteli infekcí, který se vypořádá s nachlazením, zácpou i stafylokokem, jenž je odolný vůči širokému spektru farmaceutických léčiv.

Poklad z úlu také posiluje imunitu, prospívá mozkovým funkcím a zlepšuje spánek, přičemž oproti běžnému cukru vykazuje nižší glykemický index. Znamená to tedy, že ve světle těchto pozitiv můžete med konzumovat „po kilech“ s tím, že vám nemůže nijak ublížit? Tahle to úplně není. Tyto hrozby plynou z jeho neuvážené spotřeby!

Nadváha, které jste blízko

Je pravdou, že zmiňované ochucovadlo je o něco zdravější variantou klasického „bílého zla“. Jenže pozor, jíst ho v neomezeném množství by se vám nemuselo vyplatit. Lahodná hmota, pro kterou pravidelně vyrážíte ke včelaři, totiž obsahuje okolo 80 % sacharidů. V žádném případě se tedy nejedná o žádnou light potravinu! Tento fakt ani tak nesouvisí s blížící se plavkovou sezonou jako s tím, že kila navíc přejí komplikacím v podobě hypertenze a zvýšeného rizika srdečních chorob.

Alergie. Nechoďte jí naproti

Ze statistik jednoznačně vyplývá, že až třetina české populace trpí alergií, přičemž neblahé reakce nejčastěji vyvolává pyl (následuje prach a roztoči). Pokud i vás vonící květiny a dřeviny pořádně dráždí, dejte si na sladký produkt ve sklenici pozor. Dle názoru expertů vás může bezprostředně po jeho požití potkat anafylaktická reakce, což je akutní odezva organismu na styk s alergenem.

Nízký tlak? I ten visí ve vzduchu

Již několik vědeckých studií naznačilo, že med obsahuje jisté antioxidanty, jež pomáhají snižovat krevní tlak. Právě proto není vhodný pro jedince s arteriální hypotenzí, kteří na tuto svízel užívají léky. A to se málo ví! No vidíte, ačkoli má toto sladidlo svá nesporná pozitiva, o temné stránce konzumace se příliš nemluví.

Zdravé potraviny, na které často zapomínáme

Cuketová polévka

Cuketová polévka

16 hlasů
45min 256 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hovězí se sýrovou omáčkou

6 hlasů
1h a 30min 791kJ 280 Kč

Hovězí maso s omáčkou z nivy.

Sýrová polévka s mletým masem

18 hlasů
1h a 5min 267kJ 130 Kč

Recept na snadnou a velmi dobrou polévku.