Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zdravotní rizika, která přináší konzumace medu

3. 4. 2019 | Zdraví a diety

Ano, med „zabírá“ na celou řadu neduhů, proto je obecně doporučován při mnoha zdravotních potížích. Jenže pozor, i v jeho případě platí, že „dobrého pomálu“! Věděli jste, že může způsobit těžké alergické reakce a nebezpečně snížit tlak?

Med jakožto nejstarší sladidlo v dějinách má dobrou pověst u lékařů i výživových poradců. Ostatně, už nějaký ten pátek se o něm mluví jako o antibakteriálním léčiteli infekcí, který se vypořádá s nachlazením, zácpou i stafylokokem, jenž je odolný vůči širokému spektru farmaceutických léčiv.

Poklad z úlu také posiluje imunitu, prospívá mozkovým funkcím a zlepšuje spánek, přičemž oproti běžnému cukru vykazuje nižší glykemický index. Znamená to tedy, že ve světle těchto pozitiv můžete med konzumovat „po kilech“ s tím, že vám nemůže nijak ublížit? Tahle to úplně není. Tyto hrozby plynou z jeho neuvážené spotřeby!

Nadváha, které jste blízko

Je pravdou, že zmiňované ochucovadlo je o něco zdravější variantou klasického „bílého zla“. Jenže pozor, jíst ho v neomezeném množství by se vám nemuselo vyplatit. Lahodná hmota, pro kterou pravidelně vyrážíte ke včelaři, totiž obsahuje okolo 80 % sacharidů. V žádném případě se tedy nejedná o žádnou light potravinu! Tento fakt ani tak nesouvisí s blížící se plavkovou sezonou jako s tím, že kila navíc přejí komplikacím v podobě hypertenze a zvýšeného rizika srdečních chorob.

Alergie. Nechoďte jí naproti

Ze statistik jednoznačně vyplývá, že až třetina české populace trpí alergií, přičemž neblahé reakce nejčastěji vyvolává pyl (následuje prach a roztoči). Pokud i vás vonící květiny a dřeviny pořádně dráždí, dejte si na sladký produkt ve sklenici pozor. Dle názoru expertů vás může bezprostředně po jeho požití potkat anafylaktická reakce, což je akutní odezva organismu na styk s alergenem.

Nízký tlak? I ten visí ve vzduchu

Již několik vědeckých studií naznačilo, že med obsahuje jisté antioxidanty, jež pomáhají snižovat krevní tlak. Právě proto není vhodný pro jedince s arteriální hypotenzí, kteří na tuto svízel užívají léky. A to se málo ví! No vidíte, ačkoli má toto sladidlo svá nesporná pozitiva, o temné stránce konzumace se příliš nemluví.

Quinoa. Překvapivý spojenec v péči o vaši pleť

Mrkvové lívance slané

Mrkvové lívance slané

11 hlasů
40min 447 kJ 45 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Cuketové placičky se slaninou

15 hlasů
50min 880kJ 60 Kč

Placičky z plátků cukety s anglickou slaninou.

Italská směs na špagety

11 hlasů
40min 400kJ 150 Kč

Uvařit perfektně chutnající italskou masovou směs na š...