Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nejlepší dieta pro suchou a šupinatou pokožku

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

19.05.2019 | Zdraví a diety

Suchá, šupinatá a popraskaná pokožka bývá velmi bolestivá. Už jste zkoušeli všechno možné a nemožné, ale stále nemáte hebkou pleť svých snů! Začnete u jídla a zařaďte do svého denního příjmu tyhle potraviny!

Mnoho faktorů, jako jsou geny, věk a životní styl, může vést k suché kůži. Existuje však jedno řešení, které všechny dopady uvedených příčin zmírní. Jídlo. Ano, je to tak. Když budete jíst správné potraviny, můžete svoji pokožku uzdravit. Jak a čím?

Voda a jedině voda

Pokud jde o ošetření suché kůže, prvním a nejdůležitějším faktorem je voda. Ta pomáhá hydratovat buňky, udržuje je aktivní a funkční, zároveň předchází stárnutí. Proto denně pijte minimálně 3 litry vody (nebo více, pokud pravidelně cvičíte). V případě, že už čisté vody máte trochu po krk, přidejte do karafy nakrájené ovoce, bylinky a koření. Chuť bude zajímavější. A co si dát na talíř?

Avokádo

Jeden šálek čistého avokáda obsahuje 23 mg vitaminu C, 4,8 mg vitaminu E, 336 IU vitaminu A, 48,3 mg vitaminu K, 253 mg omega-3 mastných kyselin a slušné množství folátu. Všechny výše uvedené živiny pomáhají při opravě kožních tkání, rehydrataci kožních buněk, snižování drsnosti pokožky a eliminaci vrásek. Avokádo přitom přidávejte do omáček a salátů. Při externím použití jednu čtvrtinu avokáda rozmíchejte s trochou medu a jogurtu. Nechte působit 20 minut a poté masku setřete měkkým hadříkem namočeným ve vlažné vodě.

Banán

Banány jsou bohaté na vitaminy A, B, C a D, niacin, riboflavin, thiamin, měď, zinek, železo, hořčík, vápník, draslík, fosfor, kyselinu pantotenovou a dietní vlákninu. Mají protivráskové vlastnosti a pomáhají zvlhčit pokožku. Vláknina vyplachuje toxiny a tím omlazuje kožní buňky. Pravidelná konzumace banánů tak může pleti dodávat lesk a hebkost, kterou tak potřebuje. Z těchto důvodů konzumujte alespoň jeden banán denně. Nebo, jako v předchozím případě, využijte sílu masky. Půl banánu smíchejte s jednou lžičkou medu a jednou polévkovou lžící jogurtu. Naneste na pleť, nechte 20 minut působit a omyjte vlažnou vodou.

Aloe vera

Tato zelená a masitá rostlina má nesčetné přínosy pro zdraví. Jedním z nich je ošetření suché pokožky a záchrana při kožních problémech. Gel aloe vera obsahuje lipidy, vodu, vitaminy A, C, E, B12 a cholin, minerály, jako je zinek, měď, draslík, hořčík, selen, chrom a vápník, aminokyseliny, glykosidy, antrachinony a glukomanany.

Aloe vera má antioxidační, antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Pomáhá rehydrataci, hydrataci a změkčení pleti. Taky podporuje syntézu kolagenu, zpomaluje stárnutí kůže a chrání pokožku před UV zářením. Co s ním? Můžete konzumovat šťávu z aloe vera a léčbu podpořit nanášením gelu přímo na kůži. Po dvaceti minutách působení pleť otřete čistým, měkkým hadříkem namočeným ve vlažné vodě. Na svůj jídelníček také přidejte kokosový olej, ryby a okurku. Suchá pokožka se promění k nepoznání!

Zdroje vitaminu B, které se vyplatí zařadit do jídelníčku

Treska na másle

Treska na másle

29 hlasů
35min 927 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Vánoční sleďový salát

17 hlasů
20min 1037kJ 87 Kč

Salát na vánoční nebo silvestrovský stůl.

Sleďový salát

6 hlasů
25min 485kJ 50 Kč

Sleďový salát s brusinkami.