Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nejlepší dieta pro suchou a šupinatou pokožku

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

19.05.2019 | Zdraví a diety

Suchá, šupinatá a popraskaná pokožka bývá velmi bolestivá. Už jste zkoušeli všechno možné a nemožné, ale stále nemáte hebkou pleť svých snů! Začnete u jídla a zařaďte do svého denního příjmu tyhle potraviny!

Mnoho faktorů, jako jsou geny, věk a životní styl, může vést k suché kůži. Existuje však jedno řešení, které všechny dopady uvedených příčin zmírní. Jídlo. Ano, je to tak. Když budete jíst správné potraviny, můžete svoji pokožku uzdravit. Jak a čím?

Voda a jedině voda

Pokud jde o ošetření suché kůže, prvním a nejdůležitějším faktorem je voda. Ta pomáhá hydratovat buňky, udržuje je aktivní a funkční, zároveň předchází stárnutí. Proto denně pijte minimálně 3 litry vody (nebo více, pokud pravidelně cvičíte). V případě, že už čisté vody máte trochu po krk, přidejte do karafy nakrájené ovoce, bylinky a koření. Chuť bude zajímavější. A co si dát na talíř?

Avokádo

Jeden šálek čistého avokáda obsahuje 23 mg vitaminu C, 4,8 mg vitaminu E, 336 IU vitaminu A, 48,3 mg vitaminu K, 253 mg omega-3 mastných kyselin a slušné množství folátu. Všechny výše uvedené živiny pomáhají při opravě kožních tkání, rehydrataci kožních buněk, snižování drsnosti pokožky a eliminaci vrásek. Avokádo přitom přidávejte do omáček a salátů. Při externím použití jednu čtvrtinu avokáda rozmíchejte s trochou medu a jogurtu. Nechte působit 20 minut a poté masku setřete měkkým hadříkem namočeným ve vlažné vodě.

Banán

Banány jsou bohaté na vitaminy A, B, C a D, niacin, riboflavin, thiamin, měď, zinek, železo, hořčík, vápník, draslík, fosfor, kyselinu pantotenovou a dietní vlákninu. Mají protivráskové vlastnosti a pomáhají zvlhčit pokožku. Vláknina vyplachuje toxiny a tím omlazuje kožní buňky. Pravidelná konzumace banánů tak může pleti dodávat lesk a hebkost, kterou tak potřebuje. Z těchto důvodů konzumujte alespoň jeden banán denně. Nebo, jako v předchozím případě, využijte sílu masky. Půl banánu smíchejte s jednou lžičkou medu a jednou polévkovou lžící jogurtu. Naneste na pleť, nechte 20 minut působit a omyjte vlažnou vodou.

Aloe vera

Tato zelená a masitá rostlina má nesčetné přínosy pro zdraví. Jedním z nich je ošetření suché pokožky a záchrana při kožních problémech. Gel aloe vera obsahuje lipidy, vodu, vitaminy A, C, E, B12 a cholin, minerály, jako je zinek, měď, draslík, hořčík, selen, chrom a vápník, aminokyseliny, glykosidy, antrachinony a glukomanany.

Aloe vera má antioxidační, antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Pomáhá rehydrataci, hydrataci a změkčení pleti. Taky podporuje syntézu kolagenu, zpomaluje stárnutí kůže a chrání pokožku před UV zářením. Co s ním? Můžete konzumovat šťávu z aloe vera a léčbu podpořit nanášením gelu přímo na kůži. Po dvaceti minutách působení pleť otřete čistým, měkkým hadříkem namočeným ve vlažné vodě. Na svůj jídelníček také přidejte kokosový olej, ryby a okurku. Suchá pokožka se promění k nepoznání!

Zaručené tipy pro lepší spánek. Zkuste je už dnes

Vepřová panenka na tymiánu

Vepřová panenka na tymiánu

9 hlasů
50min 865 kJ 220 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Citrónová polévka

13 hlasů
50min 234kJ 85 Kč

Vyzkoušejte recept na citrónovou polévku, její chuť vá...

Ryba s citrónovým pepřem

9 hlasů
40min 238kJ 90 Kč

ryba pečená v troubě s chutí citrónového pepře a kopru ...