Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Méně známé výhody čokolády, které je dobré znát

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

21.05.2019 | Zdraví a diety

Prevence před rakovinou, regulace cholesterolu či zlepšení kognitivních funkcí. Věřte, nebo ne, na těchto benefitech si pochutnáte společně s hořkou čokoládou. Máte pro ni slabost? To je ve světle těchto poznatků vlastně jenom dobře!

Že čokoláda je zlo, kterému je lepší se obloukem vyhnout? Ne tak rychle. Nelze totiž házet všechny druhy do stejného pytle. I když to asi zní všelijak, hořký a tmavý mls s vysokým podílem kakaa je zdravější, než si vůbec myslíte. Zde jsou famózní benefity, které vás při jeho konzumaci zkrátka nemohou minout!

Regulace cholesterolu, co skutečně funguje

To, že z nadměrné hladiny cholesterolu nic dobrého nekouká, ví asi každý. Tato tuková látka, jež se řadí do kategorie steroidů, se usazuje v tepnách, ucpává je a tím zvyšuje pravděpodobnost vývoje kardiovaskulárních chorob i trombózy. Chcete se tohoto děsivého scénáře vyvarovat? Pak jezte výše zmíněnou dobrotu pravidelně. Kyselina olejová, která je v ní přítomná, zvyšuje hladinu HDL neboli „hodného“ cholesterolu, čímž se pomáhá zbavit toho špatného. Tedy alespoň takové příznivé závěry přináší americká studie uskutečněná akademickým lékařským centrem s názvem Cleveland Clinic.

Ochrana před rakovinou střev

Ze statistik vyplývá, že ročně je v České republice diagnostikováno více než osm tisíc nových případů rakoviny tlustého střeva. Naštěstí existuje možnost, jak zvýšit svou ochranu! Španělští odborníci z tamního Vědeckého a technologického institutu potravin a výživy na základě svého rozsáhlého výzkumu naznačují, že účinnou prevencí je právě tmavá čokoláda. Je to prý proto, že její vysoký obsah antioxidačních polyfenolů snižuje riziko několika druhů rakovin, včetně té tlustého střeva a konečníku.

Lepší paměť? I tu můžete mít

Stres, nedostatek spánku nebo chronická únava. Dále nevhodný jídelníček způsobující výkyvy hladiny cukru v krvi či zhoršená funkce štítné žlázy. Ano, všechny tyto faktory nahrávají takzvané mozkové mlze. To je stav, při němž dochází ke zhoršení paměti, zpomalení mentálních procesů a narušení koncentrace. Ačkoli je tato porucha odborníky vnímána jako dočasná, rozhodně ji nelze podceňovat. Jak se bránit? Spolehlivým prostředkem je kupodivu jmenovaná sladkost. Ta totiž platí za zprostředkovatele sloučeniny zvané epikatechin, která zabraňuje poškození mozku, ovšem zásadní roli hraje také v ukládání vzpomínek. Takže ani čtvereček nazmar, ano?

Zdroje vitaminu B, které se vyplatí zařadit do jídelníčku

Játra s jablečným pyré

Játra s jablečným pyré

14 hlasů
50min 554 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Vánoční sleďový salát

17 hlasů
20min 1037kJ 87 Kč

Salát na vánoční nebo silvestrovský stůl.

Sleďový salát

6 hlasů
25min 485kJ 50 Kč

Sleďový salát s brusinkami.