Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

K čemu všemu lze využít šalvějový esenciální olej

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

09.06.2019 | Zdraví a diety

Máte problém s ucpaným nosem nebo nadměrným vypadáváním vlasů? Řešením může být esenciální šalvěj. Mimochodem, ta přidá pomyslnou ruku k dílu i v případě hubnutí, zatímco vám podstatně vylepší náladu!

Ačkoli momentální období sklizni šalvějových výhonků jenom přeje, vy si na procházky s košíčkem příliš nepotrpíte? V tom případě si rostlinu, kterou měl svého času v oblibě i císař Karel Veliký, pořiďte alespoň v esenciální verzi. Co všechno tenhle všestranný pomocník dokáže?

Pomoc při hubnutí, která se hodí

Rozhodli jste se, že konečně zatočíte s kily navíc? Pak jistě souhlasíte s tím, že když jde o redukci váhy, je každá pomoc dobrá. A protože jste to vy, svěříme vám jeden zaručený fitness fígl! Inhalace šalvějového oleje má příznivý vliv na metabolické funkce, přičemž bojuje proti oxidačnímu stresu, který podstatně nahrává nejen nadváze, ale i diabetu. Přijde vám tedy vhod! Nutno zmínit, že smícháte-li uvedený aromatický prostředek s dalším nosným olejem, získáte zase masážní „pomazání“ přímo na břicho, jež podporuje trávení a zbaví vás nadýmání.

Stopka rýmě. A nejen té alergické

Název zmíněné bylinky pochází z latinského slova salvare, což v překladu znamená léčit. To mnohé napovídá, nemyslíte? Tento zázrak v jakékoli podobě vykazuje silné antioxidační a antimikrobiální účinky, zatímco zprůchodňuje ucpané dýchací cesty. Je proto báječným prostředkem na rýmu, která teď v sezoně alergií trápí kdekoho. Nasajete její léčivou vůni i vy?

Lepší nálada a žádné splíny? Přesně tak

Propadli jste pesimismu a nemáte náladu absolutně na nic? Ať už za vaše neblahé rozpoložení může cokoli, svěřte se do „rukou“ šalvějové kúry. Je prokázáno, že působí mírně sedativně, zklidňuje úzkost a navozuje pocity příjemného uvolnění. Tak zapalte svíčku a kápněte pár kapek uvedeného „harmonizátoru“ do aromalampy, hodíte se do psychické pohody a začnete se na svět zase usmívat!

Vlasy jako z reklamy? Bez problému

Pokladu, o němž se bavíme, nelze odepřít ani to, že díky svému složení zlepšuje kvalitu vlasů, navrací jim ztracený lesk, zabraňuje šedinám a dodává objem. Rovněž nelze nezmínit, že tenhle spasitel působí proti nadměrnému vypadávání hřívy. Už jste o tom slyšeli? Přidejte si jeho menší množství do šamponu dvakrát týdně, výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Na houby na nehtech mastičky nepotřebujete. Stačí kukuřič...

Závitky z platýze

Závitky z platýze

9 hlasů
45min 245 kJ 210 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí maso na pórku

10 hlasů
50min 586kJ 190 Kč

Kuřecí nudličky s pórkem a smetanou.

Fazole na červeném víně

11 hlasů
1h a 10min 460kJ 95 Kč

Fazole s kukuřicí – tip na bezmasý oběd.