Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co se vlasy snaží říct o zdraví. Tyto signály nepodceňujte

20.06.2019 | Zdraví a diety

Porucha trávení, omezená funkce štítné žlázy či nedostatek železa, s nímž jde ruku v ruce zvýšené riziko chudokrevnosti. Přesně před těmito komplikacemi varuje vaše hříva, pokud je suchá, láme se a vypadává!

Nejsou vaše vlasy tak docela ve formě? Může to být tím, že jste jim v poslední době nevěnovali příliš pozornosti a péče. Nebo taky ne. Co když se vám svou špatnou kondicí snaží předat důležité poselství o vašem zdraví? Poradíme vám, jak porozumět „jejich řeči“!

Nadměrné vypadávání? Možná máte anémii

Odborníci říkají, že když v průběhu dne vypadne nějakých sto kusů, je to v pořádku, neboť jde o přirozený proces obnovy. Docela jiná písnička je to ale v případě, pokud vám v hřebenu při česání uvíznou celé chuchvalce vlasů. Může to totiž signalizovat chabé zásoby železa, což nahrává anémii. Kromě toho, že požádáte svého lékaře o krevní testy, jež se na množství uvedeného minerálu v krvi zaměří, doporučujeme navýšit i spotřebu červeného masa, mořských plodů, fazolí a listové zeleniny. To jsou bohaté „železné zdroje“!

Slabá hříva jako známka žaludečních obtíží

Máte pocit, že vaše koruna krásy je mnohem slabší a lámavější, než tomu bylo dřív? Je docela pravděpodobné, že váš organismus čelí zoufalému nedostatku bílkovin. Tedy alespoň takový názor mají lékaři, kteří poukazují na to, že tento stav mnohdy nastává v důsledku gastrointestinálních potíží. Zjednodušeně řečeno, vlivem poruchového trávení tělo špatně vstřebává živiny, proteiny nevyjímaje. Není vám sem tam nevolno?

Suchá kštice ukazuje na štítnou žlázu

Bojujete-li s tím, že na vaší hlavě vládne prostředí vysušené Sahary, ani tohle se nevyplácí brát na lehkou váhu. Může se jednat o hypotyreózu neboli sníženou funkci štítné žlázy. Špatné je, že něco takového může probíhat i několik let, aniž byste si něčeho všimli.

Dlouhodobá pasivita tohoto orgánu bývá spojována se zpomalenou srdeční frekvencí, chraplavým hlasem, suchými vlasy a odlupující se pokožkou. Mezi další varovné symptomy patří únava, přibývání na váze, sklony k depresím, zapomnětlivost, zácpa či bolest svalů. Zní vám něco z toho povědomě? Pak je na místě konzultace se specialistou!

Máte nedostatek vitaminu D? Otestujte se

Pečená telecí játra

Pečená telecí játra

14 hlasů
55min 548 kJ 121 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kachna na olivách

6 hlasů
1h a 55min 767kJ 200 Kč

Pečená kachna s olivami z italské kuchyně.

Jemná kuřecí prsa s libečkem

16 hlasů
35min 408kJ 205 Kč

Kuřecí plátky provoněné libečkem.