Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Čerpejte energii z toho správného koření

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

26. 1. 2020 | Zdraví a diety

Přemýšlíte o dalším hrnku kávy, protože vaše unavené tělo se dovolává nějaké vzpruhy? Dejte raději šanci kardamomovému čaji, kmínu nebo skořici. Ti, kteří se drží hesla, že dobrého nepálí, mohou vsadit i na kajenský pepř!

Je pro vás takhle zkraje roku energie nedostatkovým zbožím? O elán vás klidně může připravovat chronický stres, spánková deprivace, onemocnění fyzické úrovně nebo psychické problémy. Svou roli zde mnohdy sehrává i dlouhodobé užívání léků či nevhodná životospráva. Když už jsme u toho stravování, znáte koření, jež při pocitech vyčerpání funguje jako báječný doping? Zkuste si tedy „naordinovat“ třeba…

Skořice, vzpruha s příjemnou vůní

Nelze popřít, že skořice patří mezi nejoblíbenější kuchyňské ingredience, bez které se sladké dezerty jen stěží obejdou. Sypký poklad typické vůně i barvy udržuje stabilní hladinu cukru v krvi, díky čemuž zachovává vyrovnanou energetickou úroveň. Navíc představuje prevenci kardiovaskulárních chorob a spolehlivě likviduje bakterie i houbové infekce, zatímco regeneruje tkáně a urychluje metabolismus.

Kmín je všestranný léčitel

Také konzumace kmínu přináší pozitivní odezvu. S jeho pomocí lze zmírnit svalové křeče a zatočit s premenstruačním syndromem, který se projevuje větší potřebou spánku, podrážděností a bolestí ňader. Složení kmínu harmonizuje také psychiku, přičemž vás doslova nadopuje optimismem a radostí ze života. Třeba by vás mohlo zajímat, že souběžně zvyšuje i libido. To jen kdyby náhodou…

Kajenský pepř jako další možnost

Směs sušených chilli papriček různých odrůd má možná výraznější chuť, přesto není od věci přidat ji do jídla častěji. Kajenský pepř je totiž účinným přírodním stimulantem! Je to díky obsahu rostlinného alkaloidu kapsaicinu. Mimochodem, ten kromě toho, že vás nakopne, rovněž popožene produkci šťastných hormonů a připraví příhodnější podmínky pro svižnější spalování kalorií. Proč to nevzít ze širšího spektra, že?

Kardamom. Nezapomínejte na něj

Už jste si někdy zkusili připravit kardamomový čaj? Že ne? O hodně jste přišli. Tahle voňavá „medicína“ má v popisu práce dostat vás z bludného kruhu únavy. Při tom ještě zreguluje tlak, osvěží dech, utlumí alergie a zabojuje proti bolestivému nepohodlí způsobené revmatismem. Nelze opomenout, že snižuje i riziko rakoviny a normalizuje krevní tlak.

Ke zhubnutí stačí omezit tuky a cukry

Kiwi salát

Kiwi salát

18 hlasů
25min 559 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Salát Caprese - možnosti servírování

25 hlasů
10min 493kJ 74 Kč

Máte chuť na jednoduchou večeři, nebo hledáté chutný s...

Rýžový nákyp

12 hlasů
40min 592kJ 75 Kč

Nákyp se sušeným ovocem.