Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Bílé zuby bez kazů

Barbora Křížková více informací

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

1. 4. 2020 | Zdraví a diety

Že je kokosový olej opravdový všeuměl, jistě víte. Dokáže opravit poškozené vlasy, pečuje o pleť, je mnohem zdravější při přípravě jídla. Navíc ale údajně dokáže vybělit zuby a vyléčit zubní kaz. Tak co je na tom pravdy?

Není žádným tajemstvím, že kdo chce mít krásné zuby, bez nepěkných zbarvení a nežádoucích onemocnění, musí se o svůj chrup pořádně starat. Co s tím ale má společného kokosový olej?

Může to fungovat?

Studie z roku 2012 potvrdila antibakteriální účinek kokosového oleje na ústní floru. Toto způsobuje kyselina laurová, která je přirozeně obsažená v dužině kokosového ořechu. To je ta dobrá zpráva. Ta špatná je, že kokosový olej bohužel nedokáže dostatečně zuby vyčistit, nebo dokonce vybělit a ani nechrání před zubním kazem. Vědci tedy varují – kokosový olej nemůže z dlouhodobého hlediska nahradit zubní pastu!

Kokosová zubní pasta může mít na zuby pozitivní účinek, stejně jako třeba dentální žvýkačky. Pro udržení zubů bez kazů je ale z dlouhodobého hlediska nejlepším řešením používat obyčejnou pastu z fluorem. Zuby si čistěte ráno a večer, nebo nejlépe po každém jídle. Že to funguje, potvrdilo už nespočet studií.

Kokosová ústní voda

Podobné je to i s doporučením používat kokosový olej na výplach úst. Jako doplněk k běžné zubní hygieně může mít kokosová ústní voda pozitivní účinky. Stejně jako běžné ústní vody. Je jasné, že vám kokosový olej nemůže uškodit, pokud tedy budete i nadále dodržovat pravidla běžného čištění zubů.

Díky jeho antibakteriálním schopnostem, dokáže kokosová ústní voda prý snížit záněty dásní, zničit škodlivé bakterie, zlepšit ústní hygienu a vybělit zuby. Při této metodě hned po probuzení a ještě před snídaní převalujete v ústech dynamicky lžíci kokosového oleje po dobu dobrých 20 minut. Co člověk neudělá pro krásný chrup. Tímto byste měli zneškodnit jedovaté látky a bakterie. Smekám před každým, kdo to vydrží 20 minut! Ústní dutinu budete mít nicméně dezinfikovanou už po pěti minutách. Pokud tedy chcete, můžete olej vyplivnout. Ale pozor! Nesmíte vyplivnout olej do běžného odpadu, protože i kokosový olej spadá do skupiny olejů, které je potřeba zlikvidovat ekologicky.

Smíchejte skořici a med a získáte přírodní lék na artriti...

Mrkvová polévka

Mrkvová polévka

13 hlasů
30min 212 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Rajčatový salát s mátou

10 hlasů
20min 599kJ 50 Kč

Salát s mátou a sýrem feta.

Kuřecí stehna na zelenině

5 hlasů
1h a 25min 485kJ 140 Kč

Pečené kuřecí maso se zeleninou je šťavnaté a chutná skvě...