Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Levandulová limonáda uleví od migrény

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

23.05.2020 | Zdraví a diety

Pít se musí, to je jasné. Jenže co, když vám čistá voda moc „nejede“ a čaje si raději necháte až na zimní sezonu? Dejte si levandulovou limonádu. Je chutná, osvěžující a nesmírně zdravá.

Proč limonádu kupovat, když si můžete vyrobit vlastní? Má to svoje výhody, uznejte. Jednou z nich je jistota ohledně složení, protože si sami vyberete suroviny, které použijete. Dalším plusem je pak to, že jakýkoli základní recept si lze přizpůsobit podle vlastní chuti i preference. Co si tedy dnes umíchat třeba osvěžující levandulový nápoj, který zažene žízeň a ještě podpoří kondici?

Vyhrnout rukávy, začínáme

Jako první si nachystejte šálek levandulových květů. Zda se musí jednat o právě sklizený materiál? Není to nezbytné i sušená bylina poslouží, nicméně čerstvá úroda bývá o mnoho lepší, což se odrazí na chuti i vůni. Do hrnce k ní přidejte ještě 50 gramů třtinového cukru a 200 mililitrů vody. Vše promíchejte a povařte 10 minut na mírném ohni. Poté nechte sirup vychladnout, sceďte ho a doplňte litrem a půl perlivé vody. Kdo chce, může ještě ochutit citronovou šťávou nebo rozmixovanými borůvkami, jež zajistí fialovou barvu. A jaký má tahle domácí lahoda vliv na zdraví? Z tohoto důvodu si ji možná budete dělat častěji.

Stop migréně i klidnější nervy

Levandule je známá tím, že uklidňuje psychiku a navozuje klidný spánek. V tomhle vás tedy ani vlastní limonáda nezklame. Velice účinná je  také při migrénách, návalech horka, nadýmání a astmatu. Úlevu slibuje lidem s žaludečními potížemi, bronchitidou, revmatismem, angínou, a dokonce i s chřipkou.

Trávení bez zádrhelů a očista od toxinů

Levandulový nápoj je vhodný také pro sportovce, protože mírní bolesti svalů. Své uplatnění nalézá i při zánětech či těžkém období ženského klimakteria. Dále urychluje uzdravování při nemoci, zlepšuje stav ústní dutiny a přispívá k detoxikaci celého organismu. Taktéž působí proti bakteriím a plísním, podporuje funkci střev, stimuluje činnost slinivky a mírní nadýmání. Tak ať ani kapka nepřijde nazmar!

Dle vědců je máslo ve skutečnosti zdravé

Polévka s cukrovou kukuřicí a anglickou slaninou

Polévka s cukrovou kukuřicí a anglickou slaninou

4 hlasy
1h a 5min 643 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřové koleno s jablky

11 hlasů
1h a 50min 1182kJ 200 Kč

Recept na výborné vepřové koleno s jednoduchou příprav...

Polévka s rukolou

12 hlasů
40min 370kJ 90 Kč

Jemná smetanová polévka s rukolou.