Prostreno.cz

Exotické mango vyzmizíkuje vrásky

Obecně se první vrásky objevují okolo 40. roku věku, i když roli z části hraje genetika, životní styl, zlozvyky, kupříkladu kouření, ale i prodělané drastické diety, které ve tváři zanechávají nevratné stopy. Je však dobré vědět, že exotické mango všechny tyhle rýhy podstatně změkčuje a vyhlazuje! Musí ho však být tak akorát.

I ovoce je lék. A u manga, tropického ovoce a plodu mangovníku, to platí dvojnásobně. Vlastně je vitaminovou bombou, která je na pultech obchodů celoročně – tedy naštěstí. Především vyniká tím, že má vysoký obsah beta-karotenu, jenž napomáhá kůži vyrovnat škodlivé účinky slunečního záření. Teď se však navíc ukázalo, že konzumace tohoto ovoce bohů, které se dnes pěstuje hlavně v jihovýchodní Asii, Brazílii a Mexiku, na vrásky zabírá lépe než předražené krémy, na což poukázala americká Kalifornská univerzita.

Zázraky se dějí

Postmenopauzální ženy, které jedly půl šálku manga čtyřkrát ​​týdně, zaznamenaly po 2 měsících pokles hlubokých vrásek o celých 23 %! Mango je totiž napěchované vitaminem C, který se uplatňuje při výrobě kolagenu – proteinu, který dodává strukturu pokožce a vlasům. Kolagen jednoznačně bojuje nejen s vráskami, ale i ochabnutím pokožky. To je dobrá zpráva, ne?

Ani málo, ani moc

Experimentu se přitom zúčastnilo 28 dam, které se rozdělily na dvě skupiny. Ta první dostávala půl šálku manga, druhá 1,5 šálku. Výzkumníci pak dobrovolnice sledovali po celé 4 měsíce. Nakonec se ukázalo, že se u žen s vyšším příjmem tropické dobroty vrásky naopak prohloubily, což podle akademiků může souviset s velkým množstvím cukru. To znamená, že je nutné přesné dodržování dávkování. Více vždy neznamená lépe.

Stop infekcím i zácpám

Kromě účinků na vyhlazení pleťových rýh je nutné zmínit i působivý nutriční profil manga. Vedle vitaminu C nabízí i beta karoten, bílkoviny, vlákninu a enzymy, které podporují trávení, zdravé střevo, pohodlí střev či imunitu. Skutečnost je taková, že jeden šálek (165 gramů) manga poskytuje 10 % denní potřeby vitaminu A, který je pro obranyschopnost organismu klíčový, neboť pomáhá bojovat proti infekcím. Mango zároveň obsahuje hořčík, draslík a antioxidant mangiferin. Tenhle koktejl živin má na starosti zdravé fungování srdce.

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Velké jablkové palačinky

(16 hlasů)

Míchaná vejce s ricottou

(22 hlasů)

Snídaně s jahodami

(19 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat