Prostreno.cz

Přehled nejznámějších diet světa

Ať už v zimě nebo v létě, po krásně štíhlé a zdravě vypadající postavě sníme všechny. A tak zkoušíme všemožné diety, abych své vysněné postavy dosáhli. Které diety přinesou kýžený výsledek a které mohou naopak být nebezpečné?

„Zhubněte během 14 dnů!“ „Hubená bez hladovění!“ „Takhle získáte postavu do plavek!“ Titulky v novinách a na internetu s každým dalším dnem přibývají. Slibují mnohdy velký účinek, bez jo-jo efektu, který vydrží opravdu dlouho. Sen po perfektním těle je tak každodenní záležitost. Přinášíme přehled všech známých diet, i to, jak jsou skutečně účinné.

Atkinsova dieta

Strava s obsahem tuku má zajistit pocit sytosti. Pro snížení hmotnosti se tahle dieta ale příliš nehodí. Po delší době totiž dojde k nedostatku sacharidů v těle, stejně jako k poruchám příjmu vitaminů a vody.

Mayrova dieta

Čaj, zeleninová polévka, minerální voda – nic víc, nic míň. Během přísné diety nastávají i dny, kdy si můžete dát trochu více, ale jen do prvního pocitu sytosti. Samozřejmě dochází k nedostatku vitaminů, minerálů a živin, protože tahle forma výživy je velmi jednostranná. Jejím cílem je vyčistit střeva a není určená pro dlouhodobé hubnutí.

Brigittina dieta

Tahle dieta jde ruku v ruce se sportem. V zásadě jsou povoleny všechny potraviny, vyvarovat byste se měli jenom jednostrannosti, alkoholu a příliš tuku. Bez problémů ji můžete držet až 8 týdnů.

Středomořská dieta

Středomořská dieta se pevně drží zásad středomořské kuchyně. Cílem je nejen zhubnout, ale hubený i zůstat. Saláty, zelenina, drůbež a rýže jsou na jídelníčku velmi často. A důležité je také tepelné zpracování se zdravým olivovým olejem. Takovou dietu můžete držet klidně celý život.

Weight watchers – hlídání váhy

U téhle formy hubnutí existuje přesný výživový plán. Program se dělí na hubnoucí fázi a udržovací fázi. Dovoleny jsou zase téměř všechny potraviny. Mnohaleté zkušenosti dokládají, že tohle skutečně funguje.

Co opravdu funguje?

Diety by v normálním případě měli být předstupněm zásadní změny jídelníčku. Správná životospráva a dostatek sportu pomáhají nejenom s hubnutím, ale udrží vás i fit. Jako jednoduché pravidlo platí, že jíst byste měli malé porce, ale s velmi rozmanitou stravou. Je to sice delší běh než se slibovanými rychle ztracenými kilogramy u různých diet, ale za to vám vysněná váha vydrží opravdu dlouho.

Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat