Prostreno.cz

Konzumace popcornu má překvapivé zdravotní účinky

Že z popcornu nic dobrého nekouká? To je omyl. Pokud je připraven správně, vylepší vám trávení, kvalitu pleti, hladinu cholesterolu, zrak i náladu!

Ačkoli popcorn budí dojem moderního gastronomického „vynálezu“, historické záznamy zmiňují, že ho konzumovali už indiáni. Dnes je tato laskomina typická hlavně v kinech, ale řada lidí si ji připravuje i doma v mikrovlnné troubě. Také si ní moc rádi smlsnete? Tím si vlastně zlepšíte nejen filmový zážitek, ale i zdraví. V jakých směrech?

Podpora trávení

V tomto článku se zaměříme na popcorn domácí, který není ochucen nadbytkem sladidel tak, jako tomu bývá právě v tom kině. Věřili byste tomu, že tenhle mls obsahuje jen něco kolem 30 kalorií? Nemusíte z něj mít tedy žádné dietní výčitky. Na stranu druhou nabízí spoustu vlákniny, což je živina, která zachovává bezproblémový chod trávení a přispívá k odstraňování škodlivých toxinů, přičemž představuje ochranu před rakovinou tlustého střeva.

Ostrý zrak a útlum zánětů

Američtí vědci z pensylvánské University of Scranton došli na základě své studie k přesvědčení, že popcorn v sobě ukrývá mnohem více antioxidantů než třeba takové ovoce. Nechybí mezi nimi ani vychvalovaný lutein a zeaxanthin, což jsou nejlepší antioxidační přátelé ostrého zraku, neboť omezují riziko šerosleposti i makulární degenerace. Antioxidanty obecně působí také proti zánětům, jež jsou základem dlouhé řady chronických chorob.

Dávka energie a žádná deprese

Složení pražené kukuřice nepostrádá ani vitaminy skupiny B. Pokud se ptáte, k čemu jsou dobré, podílejí se na regulaci tělesných procesů napříč všemi systémy, zatímco dodávají energii, zmírňují depresi a navozují optimistickou náladu. Kukuřičná zrna mají i další překvapivé výhody. Dle závěrů několika výzkumů vlivem fosforu posilují kosti. Dokonce prý bojují proti rakovině, zpomalují biologický proces stárnutí a snižují hladinu cholesterolu. Popcorn se dává do souvislosti i s prevencí anémie, protože vás obohatí o železo. Co vy na to, uděláte si s ním filmový večer?

Zdroje: lybrate.com, thehealthy.com

Celkem 5 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na oběd

Více tipů

Losos na zázvoru

(3 hlasů)

Snickers lívance

(6 hlasů)

Pečené batáty

(5 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat