Prostreno.cz

Konzumace popcornu má překvapivé zdravotní účinky

Že z popcornu nic dobrého nekouká? To je omyl. Pokud je připraven správně, vylepší vám trávení, kvalitu pleti, hladinu cholesterolu, zrak i náladu!

Ačkoli popcorn budí dojem moderního gastronomického „vynálezu“, historické záznamy zmiňují, že ho konzumovali už indiáni. Dnes je tato laskomina typická hlavně v kinech, ale řada lidí si ji připravuje i doma v mikrovlnné troubě. Také si ní moc rádi smlsnete? Tím si vlastně zlepšíte nejen filmový zážitek, ale i zdraví. V jakých směrech?

Podpora trávení

V tomto článku se zaměříme na popcorn domácí, který není ochucen nadbytkem sladidel tak, jako tomu bývá právě v tom kině. Věřili byste tomu, že tenhle mls obsahuje jen něco kolem 30 kalorií? Nemusíte z něj mít tedy žádné dietní výčitky. Na stranu druhou nabízí spoustu vlákniny, což je živina, která zachovává bezproblémový chod trávení a přispívá k odstraňování škodlivých toxinů, přičemž představuje ochranu před rakovinou tlustého střeva.

Ostrý zrak a útlum zánětů

Američtí vědci z pensylvánské University of Scranton došli na základě své studie k přesvědčení, že popcorn v sobě ukrývá mnohem více antioxidantů než třeba takové ovoce. Nechybí mezi nimi ani vychvalovaný lutein a zeaxanthin, což jsou nejlepší antioxidační přátelé ostrého zraku, neboť omezují riziko šerosleposti i makulární degenerace. Antioxidanty obecně působí také proti zánětům, jež jsou základem dlouhé řady chronických chorob.

Dávka energie a žádná deprese

Složení pražené kukuřice nepostrádá ani vitaminy skupiny B. Pokud se ptáte, k čemu jsou dobré, podílejí se na regulaci tělesných procesů napříč všemi systémy, zatímco dodávají energii, zmírňují depresi a navozují optimistickou náladu. Kukuřičná zrna mají i další překvapivé výhody. Dle závěrů několika výzkumů vlivem fosforu posilují kosti. Dokonce prý bojují proti rakovině, zpomalují biologický proces stárnutí a snižují hladinu cholesterolu. Popcorn se dává do souvislosti i s prevencí anémie, protože vás obohatí o železo. Co vy na to, uděláte si s ním filmový večer?

Zdroje: lybrate.com, thehealthy.com

Celkem 5 komentářů

Tip na snídani

Více tipů

Valentýnska snídaně

(18 hlasů)

Skvělá snídaně s jahodami

(16 hlasů)

Zapečená celozrnná houska

(16 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat