Prostreno.cz

Lesk vlasů zajistí i domácí prostředky

Postrádají vaše vlasy kromě hydratace také lesk? Řešení problému představuje káva nebo vajíčko. Své léčivé a kosmetické služby nabízí i rozehřátý olej.

Lesk vlasů. Komu za něj poděkovat a čemu jeho nedostatek vyčítat? Pojďme se na jedno i druhé podívat trochu podrobněji. V pokožce hlavy se nachází tisíce vlasových folikulů, které obsahují žlázy uvolňující maz. Přirozeně se vylučující olej hřívu nejenže hydratuje a chrání před nepříznivými vnějšími vlivy, je zodpovědný také za její lesklý a zdravý vzhled. Co když to ale takhle nefunguje?

Příčiny, které se mohou týkat všech

Že hříva neodráží světelné odlesky, to může být vizitka nezdravého životního stylu, nutričních nedostatků a nevhodné stravy. Roli zde hraje i časté barvení, stejně jako nadměrné používání horkých stylingových přístrojů. Fén, žehlička i kulma je tedy nepřítel! Ale nezoufejte, ztráta lesku nemusí být definitivní. Kromě toho, že si trochu pohlídáte příjem vitaminů a minerálů, mohou pomoci i domácí prostředky. Většinu jich máte po ruce!

Vajíčko jako učiněný poklad

Vajíčka jsou tradičním kosmetickým zlepšovákem našich předků. Že skutečně fungují, to potvrzují i četné vědecké studie. Třeba ta, níž se zmiňuje magazín The Journal of Medicinal Food, poukazuje na to, že obsažené peptidy a mastné kyseliny zlepšují kvalitu vlasů, protože se postarají o výživu, hydrataci, lesk i vyšší odolnost. Při přípravě masky smíchejte vajíčko třeba s bílým jogurtem, což usnadní aplikaci. Ideální doba působení se pohybuje okolo deseti minut.

Olej svede divy

Slunečnicový, arganový, mandlový, jojobový, kokosový i olivový. Všechny tyto oleje nežádoucí matnosti kadeří zatnou tipec. Před nanesením je lehce rozehřejte a následně vmasírujte do celé délky. Pokud si to celé chcete usnadnit, vmíchejte malé množství zvoleného „mazadla“ do běžně používaného kondicionéru. I tohle se počítá!

Vsaďte na kávu

Také šálek černého zlata může do vašeho účesu vnést dávku třpytu a záře. Tajemstvím kávy je podle poznatků studie zveřejněné v časopise Skin Pharmacology and Physiology vysoký podíl polyfenolů, bioflavonoidů a dalších prospěšných látek, které hřívu zvlhčují, posilují a zlepšují krevní oběh ve vlasových folikulech. I tento nápoj, pochopitelně náležitě vychlazený, můžete zkombinovat s kondicionérem. Lze ho také využít jako ozdravný oplach před klasickým mytím.

Zdroje: www.emedihealth.com, www.pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29583066/, www.pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12715094/, www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5804833/


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Kuskus se sušeným mangem

(17 hlasů)

Toasty na česnekovém másle

(24 hlasů)

Vláčný mazanec

(27 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat