Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Domácí prostředky, které si poradí se zápachem nohou

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

10.07.2019 | Tipy a triky

Že na nevonící nohy platí jen drahé spreje a mastné masážní krémy, na jejichž aplikaci nemáte čas ani nervy? Ale kdepak. S tímhle nešvarem si poradí také odvar ze šalvěje a černý čaj. Vsadit můžete i na dětský pudr!

Aktuální vyšší teploty s sebou kromě letních radovánek přinášejí i problém, o němž se nahlas příliš nemluví, přesto o sobě dává hodně vědět – zápach nohou. Co za ním stojí? Odpověď je jednoduchá. Dolní končetiny mohou denně vyprodukovat až půl litru potu. Ano, čtete správně! V důsledku toho se na chodidlech začínají tvořit bakterie, které pro které je vlhké prostředí tou nejlepší adresou k pobytu. Právě ony ve většině případů stojí za odérem věrně připomínajícím sýr, který zraje už značně dlouho. Jak tuhle svízel, jež je postrachem společnosti, řešit? Jděte na to od lesa a zkuste to pomocí domácích prostředků. Tyhle jsou k tomu „jako dělané“!

Šalvějový odvar. Ten zabere vždycky

I když je pocení nevyhnutelný proces pro regulaci tělesné teploty, čeho je moc, toho je zkrátka příliš. A právě proto se první pomoc v podobě šalvějového odvaru přímo nabízí! Pokud v něm budete máčet nohy pravidelně, udržíte potivost pod kontrolou. Navíc látky obsažené ve zmíněné bylince bojují proti bakteriím i mykózám, takže vlastně „zabijete dvě mouchy jednou ranou“.

Dětský pudr není jenom pro nejmenší

První možnost se vám příliš nezamlouvá? Nevadí, jsou i jiné alternativy. Onu nevábnou patálii totiž můžete i zasypat. Dětským pudrem! Ten absorbuje vlhkost a zklidňuje podrážděnou pokožku, zatímco zafunguje jako deodorant. A když už vsadíte na schopnosti tohoto zlepšováku, měli byste vědět, že s klidným svědomím zastoupí i suchý šampon. Stačí ho vmasírovat ke kořínkům hřívy a vyčesat.

Uvařte si černý čaj

Nevoní vám chodidla, a co se týká kůže mezi prsty, tam je situace snad ještě horší? Hoďte se do klidu a postavte na čaj. Místo ovocného či zeleného však sáhněte raději po tom černém. Díky obsahu organické sloučeniny zvané tanin vás dokáže zbavit nepříjemného zápachu „natotata“. Povařte v litru vody po dobu deseti minut tři sáčky, to bohatě stačí. Následně nechte tekutinu lehce zchladnout, poté v ní ponořte nohy až po kotníky. Nutno dodat, že v lázni byste měli vydržet alespoň půl hodiny.

Mravence ze záhonků vyženou kuchyňské přísady

Jednoduchá brokolicová polévka

Jednoduchá brokolicová polévka

15 hlasů
35min 394 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Těstoviny s vepřovým masem

9 hlasů
1h a 30min 800kJ 160 Kč

Těstoviny zapečené s masem a houbami.

Italská polévka z hovězího masa

4 hlasy
2h a 30min 330kJ 170 Kč

Hovězí polévka s paprikou, rajčaty a rýží jako hlavní cho...