Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

K čemu všemu doma využijete bílý ocet

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

20.08.2019 | Tipy a triky

Uvítali byste jeden čisticí prostředek na okna i podlahy, který zároveň odpudí otravné komáry, vyprostí vás ze spárů škytavky a opraví škrábance na dřevěném nábytku? Seznamte se s bílým octem. Ten tohle všechno dokáže!

Není ocet jako ocet? Přesně tak. V závislosti na tom, z jakého vína se vyrábí, se totiž liší i jeho barva. Že máte s tím „klasickým“, tedy červeným, ty nejlepší zkušenosti? Zásluhy mu nikdo neodpírá, nicméně měli byste vědět, že i ocet bílý je všestranným pomocníkem, který se uplatní v mnoha situacích. Na jaké úkoly ho můžete povolat?

Spolehlivý odpuzovač hmyzu

Snad nic člověka nedokáže otrávit tolik jako pisklavý komár. Jak to zařídit, aby vám tenhle druh hmyzu nepil krev, a to doslova? Představte si, že se nemusíte bránit jen stočenými novinami. Zkuste čas od času na sporáku nechat odpařit několik kapek zmíněné tekutiny. Štiplavá vůně konzervačního činidla nezvaným hostům vůbec není po chuti, takže poletí o dům dál. Tenhle produkt kromě toho pomáhá likvidovat také moly, kteří odmítají opustit šatní skříň.

Rázná stopka škytavky

Jedna lidová pověra praví, že když člověk začne škytat, někdo na něj myslí. To je sice hezké, nicméně v případě, že už to trvá delší dobu, nejde o nic příjemného. Obvykle v takové situaci zadržujete dech a mačkáte si špičku nosu? Jsou i jiné možnosti. Zaručeným řešením je kostka cukru namočená v bílém octu. Tu si položte pod jazyk a rázem bude po škytání.

Oprava škrábanců na dřevěném povrchu

Ano, dřevěný nábytek je klasikou, která z módy prostě nevyjde. Jenže co si budeme povídat, po pár letech používání se tu a tam objeví rýha, jinde zase škrábanec. Je takové poškození důvodem k výměně? Co vás nemá, vždyť tyto nedokonalosti lze snadno zamaskovat! Stačí smíchat jeden díl uvedeného octa se třemi díly olivového oleje. Jakmile budete hotovi, naneste vzniklý přípravek na postižená místa měkkým hadříkem. Výsledek vás příjemně překvapí!

Univerzální čistič, který se s ničím nepáře

Už vás nebaví skladovat různé čisticí prostředky na různé materiály a účely? Šetřete prostor a hlavně peníze. Vždyť si můžete rychle a snadno umíchat vlastní preparát, který strčí do kapsy půlku drogerie! Skládá se z vody, jmenované „bledé tekutiny“ a citronové šťávy, popřípadě jedlé sody. Tenhle zlepšovák lze využít na podlahy i okna, toaletní mísy, kuchyňské dřezy i kachličky v koupelně, stejně jako vany a sprchové kouty.

Jablečný ocet je dobrý na akné a zpevní nehty

Špenátové noky

Špenátové noky

27 hlasů
35min 859 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Květák s kmínem a koriandrem

13 hlasů
50min 568kJ 70 Kč

Recept na květák s kmínem se hodí jako samostatné jídl...

Celerové lívance s kaší

12 hlasů
45min 725kJ 95 Kč

Lívance trochu jinak.