Prostreno.cz

Potraviny na detoxikaci těla

Čistit své tělo od škodlivých látek, kterým se dnes prostě nevyhnete? To byste měli provádět pravidelně. A pokud stále nevíte jak na to, jděte na to přes jídlo. Doporučujeme začít avokádem, česnekem, koprem nebo kapustou!

Pro tělo je detoxikace nesmírně důležitá, protože očista od toxinů a škodlivých látek v hojné míře přispívá ke správnému fungování všech orgánů. Ani sebemenší „vnitřní úklid“ tedy není zbytečný! Jenže jaké prostředky zvolit? To záleží na tom, co vám nejvíce chutná. No vážně, potravin s detoxikačními vlastnostmi je mnoho. Po čem sáhnete konkrétně vy?

Avokádo, exotický drahokam

Plod hruškovce přelahodného by ve vašem očistném arzenálu neměl chybět. Je totiž plný mononenasycených mastných kyselin, které pomáhají regulovat váš kardiovaskulární systém. V avokádu se ale nacházejí i další cenné sloučeniny, které brání oxidaci tuků ve střevech a pročišťují játra, čímž přispívají k celkové rovnováze v organismu.

Česnek, stará dobrá klasika

Pokud hledáte skutečně účinnou detoxikační potravinu, česnek splňuje i ty nejpřísnější požadavky. Jeho pravidelná konzumace napomáhá filtraci škodlivých látek z jater. Ruku k dílu přidají i česnekové antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti.

Kopr, vůně s charakterem

Pokud máte tuto bylinku s vysokým obsahem vitaminů v domácích zásobách, neváhejte ji použít. Věděli jste, že antioxidanty, kterými je napěchována, na sebe dokážou vázat volné radikály a účinně je likvidovat? O důvod víc, proč si co nejdříve uvařit koprovou omáčku, nemyslíte? Přiznejte se, stejně na ni máte chuť už dlouho…

Kapusta, zelená pro štíhlé křivky

Tato zelenina je správnou volbou, pokud držíte dietu, neboť se může pochlubit naprostým minimem kalorií. Jenže kapusta se dá využít i jinde a jinak! Ukrývá v sobě spoustu významných sloučenin, které hrají důležitou roli v detoxikaci organismu. Vyzdvihnout se musí i přítomnost vlákniny jakožto ochránce funkcí trávicího systému.

Celkem 0 komentářů

Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro účast v testování se registrujte nebo přihlaste.

Přihlásit se přes Bety Registrovat