Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Případy, kdy byste neměli konzumovat zázvor

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

22.12.2017 | Zdraví a diety

Myslíte si, že když jde o přírodní prostředek, nemohou při jeho užívání hrozit žádná rizika? Právě naopak. Zázvor je pro vás zapovězen, pokud jste těhotná, máte hemofilii či podváhu, nebo užíváte specifické léky.

Zázvor je účinné přírodní léčivo. A umí toho skutečně mnoho! Díky velkému množství bioaktivních sloučenin napomáhá třeba procesu trávení a rozkladu konzumované potravy, podporuje detoxikaci těla, reguluje krevní tlak, mírní bolesti všeho druhu, zlepšuje imunitu, bojuje proti rýmě, kašli i nachlazení a komplexně působí proti virům, bakteriím a plísním. Vzhledem k těmto schopnostem je považován za multifunkční „prášek“. Ale platí to vždycky? Navzdory všem pozitivům jsou situace, kdy by vám toto koření mohlo naopak hodně uškodit. Třeba v případě…

Hemofilie a krevních potíží

Zázvor je užitečný, pokud jde o diabetes, nadváhu, onemocnění periferní tepny, Raynaudovu nemoc (onemocnění tepenného systému). Protože stimuluje krevní oběh, zvyšuje průtok krve celým tělem. Nicméně přesně tyto atributy by pro pacienty s hemofilií, což je dědičná choroba projevující se nadměrnou krvácivostí v důsledku poruchy srážlivosti krve, mohly znamenat vážné potíže.

Při užívání specifických léků

Lidé, kteří trpí cukrovkou nebo vysokým krevním tlakem, musí občas užívat speciální léky. Nebýt jich, byl by závor lékem, ovšem kombinovat obojí není vůbec dobrý nápad, neboť koření se štiplavou chutí může snižovat účinnost tabletek. Týká se to beta-blokátorů, směsí inzulínu a medikamentů na snížení srážlivosti krve (antikoagulancia).

Když máte podváhu

Zázvor je pomocník podporující redukci váhy, takže jestli vás trápí nějaké to kilo navíc, bez obav na něj vsaďte – urychluje totiž spalování tuků a zároveň snižuje chuť k jídlu. Pokud ale patříte do kategorie jedinců s podvýživou, raději se mu vyhýbejte pěkně velkým obloukem. Další ztráta tělesné hmotnosti by pro vás mohla znamenat zhoršenou kondici svalových tkání nebo menstruační problémy.

Pokud jste v radostném očekávání

Těhotenství a zázvor si spolu moc nerozumějí. Někdo říká, že je sice dobrý na zvládání ranních nevolností, ovšem jiní zase varují, že pokud se překročí denní dávka jednoho gramu, může zázvor způsobit mutaci plodu nebo dokonce potrat. Občas si ho dáváte? Rozhodně je na místě celou situaci prodiskutovat se svým lékařem a nic neponechávat náhodě…

Co raději nikdy neříkat lidem, kteří nepijí alkohol

Mlété grilované jehněčí

Mlété grilované jehněčí

11 hlasů
45min 368 kJ 135 Kč

Nejčtenější články

Kávu si nemusíte odpírat. Vaše tělo těží z každého šálku

Kávu si nemusíte odpírat. Vaše tělo těží z každého šálku

Co raději nikdy neříkat lidem, kteří nepijí alkohol

Co raději nikdy neříkat lidem, kteří nepijí alk...

Olivový versus kokosový. Který olej je pro vás lepší

Olivový versus kokosový. Který olej je pro vás ...

Mravenci, mouchy a komáři. Zbavit se jich můžete i bez škodlivé chemie

Mravenci, mouchy a komáři. Zbavit se jich můžet...

Využití růžové himálajské soli. Jen vařením to nekončí

Využití růžové himálajské soli. Jen vařením to ...

Tip na oběd

Studená cuketová polévka

9 hlasů
50min 583kJ 85 Kč

Rychlá, zdravá a chutná studená polévka.

Sladká jasmínová rýže

6 hlasů
45min 627kJ 70 Kč

Rýže s broskvemi a kokosovým mlékem.