Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Dieta nebo sladkosti. Návyky, které škodí vaší pleti

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

28. 1. 2019 | Zdraví a diety

Držíte hodně radikální dietu, nebo patříte k velkým fanouškům sladkostí? Jste často pod tlakem, přičemž stres vás doprovází na každém rohu? Tohle všechno se neobejde bez následků v podobě zhoršené kvality pokožky!

Neustále nakupujete omlazující krémy, noční séra a další zlepšováky, které slibují, že tvorbu vrásek v žádném případě nedovolí? Sázíte i na hydratační masky či výživná tělová mléka? Nechceme být poslem špatných zpráv, ale pokud ze svého života „nevyženete“ tyto návyky, za perfektní vizáží se s drahou kosmetikou „honíte“ zcela zbytečně. Na co si dát velký pozor?

Extrémně přísná dieta, která má následky

Pořád máte po svátcích nějaké to kilo „nahoře“? Pokud doslova hladovíte s tím, že hubnutí půjde o něco rychleji, neděláte vůbec dobře. Takhle drastická redukce váhy se může neblaze podepsat nejen na vašem zdraví, ale i vzhledu. Odpírat své pokožce vyváženou stravu je pořádná chyba, neboť i ona, stejně jako tělo, potřebuje vitaminy a minerály, aby si zachovala „formu“. Za bohaté zdroje „zkrášlujících živin“ se obecně považují obilné klíčky, ořechy, mandle, sója, papriky, avokádo a kapusta. Nevykazujte ze stravy ani brokolici, okurku, rakytník, brusinky, mrkev, česnek, batáty, hovězí játra a mléčné výrobky. A teď z poněkud jiného soudku…

Sladkosti. Kapitola sama pro sebe

Oproti předchozím řádkům naprosto jiná situace. Možná, že na dietu prostě kašlete s tím, že si život raději osladíte. Trefa? Ani tohle vám však dvakrát nesvědčí. „Neuvážená konzumace sladkostí nesouvisí jen s obezitou, ale i negativními změnami zevnějšku. Molekuly rafinovaného cukru se zachycují k proteinovým vláknům buněk uvnitř kůže, což je proces, který rozšiřuje póry, urychluje tvorbu vrásek, a poskytuje ideální podmínky pro vznik tmavých kruhů,“ vysvětluje uznávaná americká dermatoložka Susan Stuart.

Stresujete se víc, než je zdrávo

Určitě jste slyšeli o tom, že vlivem permanentní nervozity padají vlasy. Ano, to je jistě pravda, nicméně chronický stres si vybere svou krutou daň i jinak. Vzhledem k tomu, že organismus pořádně vyčerpává, značně podporuje stárnutí pleti. Navíc hormony, které se při něm uvolňují, prý úzce souvisí s tloustnutím, nespavostí a vývojem srdečních onemocnění. Tedy alespoň takový názor mají experti, kteří vliv vypjatých nervů na celkovou kondici zkoumají už pěknou řádku let.

Sporty, při kterých se zbavíte přebytečných kil

Citrónová polévka

Citrónová polévka

13 hlasů
50min 234 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Salát se švestkami

9 hlasů
20min 661kJ 95 Kč

Recept na osvěžující salát ze švestek a červené řepy.

Letní ovocný salát

12 hlasů
20min 660kJ 85 Kč

Salát z letního ovoce s pomerančem.