Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Dieta nebo sladkosti. Návyky, které škodí vaší pleti

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

28. 1. 2019 | Zdraví a diety

Držíte hodně radikální dietu, nebo patříte k velkým fanouškům sladkostí? Jste často pod tlakem, přičemž stres vás doprovází na každém rohu? Tohle všechno se neobejde bez následků v podobě zhoršené kvality pokožky!

Neustále nakupujete omlazující krémy, noční séra a další zlepšováky, které slibují, že tvorbu vrásek v žádném případě nedovolí? Sázíte i na hydratační masky či výživná tělová mléka? Nechceme být poslem špatných zpráv, ale pokud ze svého života „nevyženete“ tyto návyky, za perfektní vizáží se s drahou kosmetikou „honíte“ zcela zbytečně. Na co si dát velký pozor?

Extrémně přísná dieta, která má následky

Pořád máte po svátcích nějaké to kilo „nahoře“? Pokud doslova hladovíte s tím, že hubnutí půjde o něco rychleji, neděláte vůbec dobře. Takhle drastická redukce váhy se může neblaze podepsat nejen na vašem zdraví, ale i vzhledu. Odpírat své pokožce vyváženou stravu je pořádná chyba, neboť i ona, stejně jako tělo, potřebuje vitaminy a minerály, aby si zachovala „formu“. Za bohaté zdroje „zkrášlujících živin“ se obecně považují obilné klíčky, ořechy, mandle, sója, papriky, avokádo a kapusta. Nevykazujte ze stravy ani brokolici, okurku, rakytník, brusinky, mrkev, česnek, batáty, hovězí játra a mléčné výrobky. A teď z poněkud jiného soudku…

Sladkosti. Kapitola sama pro sebe

Oproti předchozím řádkům naprosto jiná situace. Možná, že na dietu prostě kašlete s tím, že si život raději osladíte. Trefa? Ani tohle vám však dvakrát nesvědčí. „Neuvážená konzumace sladkostí nesouvisí jen s obezitou, ale i negativními změnami zevnějšku. Molekuly rafinovaného cukru se zachycují k proteinovým vláknům buněk uvnitř kůže, což je proces, který rozšiřuje póry, urychluje tvorbu vrásek, a poskytuje ideální podmínky pro vznik tmavých kruhů,“ vysvětluje uznávaná americká dermatoložka Susan Stuart.

Stresujete se víc, než je zdrávo

Určitě jste slyšeli o tom, že vlivem permanentní nervozity padají vlasy. Ano, to je jistě pravda, nicméně chronický stres si vybere svou krutou daň i jinak. Vzhledem k tomu, že organismus pořádně vyčerpává, značně podporuje stárnutí pleti. Navíc hormony, které se při něm uvolňují, prý úzce souvisí s tloustnutím, nespavostí a vývojem srdečních onemocnění. Tedy alespoň takový názor mají experti, kteří vliv vypjatých nervů na celkovou kondici zkoumají už pěknou řádku let.

Výhody konzumace melounu během těhotenství

 Dušený králík  v červeném víně

Dušený králík v červeném víně

6 hlasů
1h a 15min 150 kJ 250 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát s čekankou

12 hlasů
15min 890kJ 58 Kč

Z čekanky si můžeme připravit jednoduchý hořkosladký s...

Česnekové krevety

13 hlasů
30min 629kJ 155 Kč

krevety s česnekem v jablečném džusu