Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nadmíra sezení je pro tělo škodlivější než kouření

01.05.2019 | Zdraví a diety

Chronické bolesti kloubů, osteoporóza, cukrovka, nebo dokonce rakovina. Tohle všechno vás může potkat, pokud převážnou většinu dne trávíte vsedě. Ovšem ani kardiovaskulární choroby nejsou žádnou výjimkou!

To, že sedavý životní styl začíná být vážnou civilizační chorobou, odborníci zdůrazňují poměrně často. Ostatně, kolik času denně jste na židli či gauči právě vy? Asi byste měli vědět, že čím víc hodin jsou vaše zadní partie v takové nečinnosti, tím větší z toho pro vás plynou hrozby. Američtí experti jsou na základě své nedávné studie dokonce přesvědčení, že dlouhé „dřepění“ škodí tělu víc než kouření. Čemu všemu nahrává?

Osteoporóza. S tou můžete počítat

Nízká fyzická aktivita či averze k pohybu. Ať už to nazvete jakkoli, jistým „vedlejším účinkům“ se v žádném případě nevyhnete. Tahle pasivita vede mimo jiné k úbytku kostní hmoty, což poskytuje vzniku osteoporózy ty nejlepší možné podmínky. Nutno podotknout, že kromě zvýšené pravděpodobnosti zlomenin máte „zaděláno“ i na chronické bolesti kloubů, jež se rozhodně nedají považovat za nic příjemného. A bude mnohem hůř…

Cukrovka nebo rakovina. Kvůli gauči

„Dospělí, kteří posedávají v zaměstnání i ve svém volném čase, mají narušený krevní oběh. To nesmírně nahrává vzniku diabetu 2. typu i hluboké žilní trombóze. Nulová činnost přináší lidem také riziko různých rakovin, zejména rakoviny prsu a tlustého střeva. Já osobně doporučuji neustále kombinovat sezení, stání i krátké procházky,“ připouští americký lékař Travis Saunders. Dobrá rada nad zlato!

Ani mrtvice se nedá vyloučit

Celý den jste v práci „uvázaní“ k monitoru počítače, a po příchodu domů si místo cvičení raději pustíte televizi? Tak tím se vůbec nechlubte. V konečném součtu totiž před obrazovkou trávíte desítky hodin týdně, čímž se vám podle odborníků mění hladiny cukru i cholesterolu. Takové změny prý „odnese“ zejména kardiovaskulární systém, přičemž narůstá nebezpečí v podobě srdečního selhání. Nic moc vyhlídky, že?

Úleva od bolesti a nevolnosti. I s tím pomůže mandarinkov...

Dýně zapečená s fetou

Dýně zapečená s fetou

10 hlasů
55min 455 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Salát s cherry rajčaty

12 hlasů
20min 457kJ 75 Kč

Mozzarella, rajčata a bazalka - skvělá chuť.

Kořeněné vepřové maso

6 hlasů
1h a 20min 638kJ 140 Kč

Voňavé vepřové maso, lehce upravené podle indického recep...