Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Je ochucený jogurt opravdu tak zdravý, jak si myslíte?

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

15. 5. 2019 | Zdraví a diety

Preferujete ovocné jogurty? Měli byste vědět, že v nich kromě velkého množství cukru a chemických přísad naleznete také zvýšené riziko metabolického syndromu, z něhož se časem může vyklubat i cukrovka. Nechcete si dát raději „bílou klasiku“?

Zřejmě každý z nás nejednou slyšel o tom, že pravidelná konzumace jogurtů může člověku jenom prospět. Ostatně, tyto mléčné výrobky díky obsahu „přátelských“ bakterií napomáhají trávení a vlivem přítomného vitaminu D zlepšují náladu. Také snižují riziko osteoporózy a přispívají k regulaci cholesterolu, zatímco pozitivně ovlivňují plánovanou redukci váhy. I vy si ve světle těchto pozitiv každý den dopřejete „dobro z kelímku“? Pokud dáváte přednost ochuceným jogurtům před těmi bílými, na blahodárná pozitiva zapomeňte. Proč zrovna tahle volba nadělá víc škody než užitku?

Složení, které není kdovíjaké terno

Patříte k těm, co si bedlivě pročítají etikety nabízených výrobků? Jestli ne, děláte chybu. Velké negativum zmíněných potravin spočívá v tom, že jejich výrobci mnohdy používají nejrůznější ochucovadla, barviva, škroby, aromata a zahušťovadla. Vzhledem k tomu, že tyto přísady jsou vlastně koktejlem chemických látek, nemají ve vědeckých kruzích tu nejlepší pověst. A bude hůř…

Cukr jako něco, s čím se nešetří

Podstatným mínusem ovocných jogurtů je i to, že s přítomností čerstvých plodů to není žádná sláva. Místo slibovaných jahod, meruněk nebo jablek si totiž pochutnáte spíše na ovocném protlaku či pyré, v němž není o velkou dávku sacharidů nouze. Světová zdravotnická organizace uvádí, že chlazená pochoutka, jež zdraví neškodí, by měla zahrnovat méně než 5 gramů cukru na 100 gramů. Splňuje taková kritéria i ta vaše? Jestli si říkáte, že koupí nízkotučného občerstvení jste na to vyzráli, tak to se pletete. I tady hrozí nebezpečí!

Umělá sladidla jako zlo

Máte v lednici několik jogurtů označených magickým heslem „nula procent tuku“? Teď vás na ně možná přejde chuť. Závěry studie publikované v časopise Journal of Marketing naznačují, že obsažená umělá sladidla v „dietním sortimentu“ zvyšují nejen chutě k jídlu, ale i riziko metabolického syndromu. To je stav, při kterém tělo přestává reagovat na inzulin, z čehož se časem může vyklubat i cukrovka. Aby toho nebylo málo, zmíněná sladidla jsou často spojována také s vývojem astmatu, vysokým krevním tlakem nebo srdečními chorobami. Ani tohle na klidu nepřidá…

Na bílé skvrny po opalování použijte i bílý jogurt

Krémová kaštanová polévka s krevetami

Krémová kaštanová polévka s krevetami

15 hlasů
1h a 10min 326 kJ 180 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Cuketový salát

7 hlasů
25min 494kJ 55 Kč

Cuketový salát s celerem jako příloha nebo samostatný ...

Vepřová panenka s fazolkami

0 hlasů
1h a 30min 704kJ 240 Kč

Toto jídlo je plné chuti . Šťavnatý kousek vepřové pane...