Prostreno.cz

Ostružinová šťáva pomůže při průjmech i těhotným

Konzumace ostružinové šťávy může přinést řadu překvapivých účinků na naše zdraví. Co všechno se stane, když ji zařadíte do svého denního režimu? Zbavíte se průjmu, nevolností i vrásek!

Ostružiny poskytují významné množství vitaminu C. Jedna porce (100 g) pokryje 35 % doporučeného denního příjmu. Vitamin C se podílí na syntéze bílkovin a je nezbytný pro produkci kolagenu a některých neurotransmiterů. Céčko má také antioxidační vlastnosti a podílí se na fungování imunitního systému.

100 g porce ostružin organismus obohatí o 14 % doporučeného denního příjmu vlákniny. Vláknina je typ uhlohydrátu, jenž hraje klíčovou roli v regulaci hladiny cukru v krvi. Ostružiny také patří k domovinám antioxidantů, jako jsou antokyany. (Antioxidanty pomáhají lidem bojovat proti nepříznivému dopadu volných radikálů.) Zapomínat se v případě ostružin nemůže ani na přítomnost vitaminu K. Co tenhle koktejl výživných látek dokáže? Když začnete pít ostružinovou šťávu, můžete počítat s několika účinky!

Vhodný nápoj pro těhotné

Ostružinová šťáva je plná prenatálních vitaminů a minerálů, jako je folát, vitamin C, vápník, železo, hořčík a fosfor. Folát je nezbytný zejména k prevenci defektů nervové trubice u nenarozeného dítěte. Nízký obsah cukru a vysoký obsah vody v této šťávě z ní činí dokonalý, nízkoglykemický nápoj.

Pomoc při průjmech

Uvedená šťáva se často používá k léčbě průjmu a lékaři se o ní zmiňují v souvislosti s diabetem. Je to totiž přátelský nápoj pro všechny diabetiky!

Anti-aging kosmetika

Ostružiny jsou napěchovány mnoha živinami, jež blahodárně působí nejen na organismus, ale i na pokožku. Vitamin C produkuje kolageny posilující pleť, pomáhá obnovit její pružnost a udržuje vlhkost v buňkách. Vitamin E zabraňuje tvorbě vrásek a antioxidanty odvracejí poškození volnými radikály.

Oční péče

Ostružinová šťáva je dobrým zdrojem luteinu. Ten ochrání oči před oxidačním stresem a ultrafialovým zářením. Antokyany v ostružinách zároveň zabraňují makulární degeneraci a šedému zákalu.

Kostní podpora

Minerály v ostružinách, včetně fosforu, vápníku a draslíku, jsou nezbytné pro rozvoj silných kostí. Ani to není k zahození, co říkáte?

Zdraví srdce

Anthokyaniny a minerály ve šťávě z ostružin snižují riziko srdečních onemocnění tím, že podporují arteriální tok a regulují krevní tlak. Zlepšení krevního oběhu a krevního tlaku ve výsledku snižuje riziko mrtvice nebo hypertenze. Kdo by to do ostružin řekl?

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Reklama


Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat