Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co z domácích zásob můžete použít na suchou pleť

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

28.07.2019 | Zdraví a diety

Suchá kůže má sklony k začervenání a svědění, je hrubá na dotek a působí stařeckým dojmem. Ulevte jí a znovu objevte její zašlou slávu. Co k tomu potřebujete? Vyberte si olej nebo bylinku!

Hydratační prostředky vytvářejí prodyšnou, tenkou bariéru, která chrání pokožku před ztrátou vlhkosti. Dáváte za ně hříšné peníze? Už nemusíte. Poohlédněte se po tom, který z těchto běžně dostupných zázraků máte ve své domácnosti a zachraňte svoji pleť před zkázou!

Aloe vera

Aloe vera, tedy „rostlina nesmrtelnosti“, obsahuje 75 složek, mezi které patří vitaminy, minerály, aminokyseliny a enzymy. Šťáva je dobře známá pro své působení na řezy a popáleniny, má však i antioxidační a zvlhčující vlastnosti, jež zabraňují vzniku akné a odvracejí známky stárnutí. Cukry nalezené ve šťávě a listech váží epidermální buňky k měkké kůži, zvyšují produkci kolagenu, zlepšují elasticitu pleti a redukují její zarudnutí.

Arganový olej

Arganový olej představuje zdravé tuky, slušné množství antioxidantů, jako jsou katechiny, karotenoidy, tokoferoly a kyselina kávová. Tento olejíček působí jako zvláčňující, hydratační a vyživující prostředek, který pomáhá odstraňovat kožní infekce, urychluje hojení ran, chrání před poškození sluncem a působí proti stárnutí. To vše v jedné láhvi.

Avokádový olej

Je také známo, že revitalizační složky, jako je kyselina olejová, linolová, palmitová a stearová, obsahují různé profily mastných kyselin. V překladu to znamená, že konkrétně avokádový olej, jenž je jejich domovinou, zklidňuje svědění, jemně čistí pokožku, chrání před poškozením sluncem, zvyšuje produkci kolagenu a hojí zanícenou pokožku.

Měsíček lékařský

Calendula officinalis neboli měsíček lékařský je krásná kvetoucí rostlina, kterou si mnozí cení pro hojivé a protizánětlivé účinky. Karotenoidy a flavonoidy v ní obsažené mají silný antioxidační účinek na kůži. Různé studie dokázaly, že právě tahle bylinka zvyšuje hydrataci kůže, zpožďuje nástup stárnutí, vylepšuje strukturu pokožky a mírní její poškození.

Kakaové máslo

Kakaové boby obsahují 380 známých fytochemikálií a patří k bohatým zásobárnám antioxidantů, jako jsou katechiny, antokyaniny a flavonoidy. Tato unikátní kolekce polyfenolů v kakau zlepšuje strukturu a pružnost pokožky a podporuje produkci kolagenu. Stačí kakaové máslo aplikovat podle potřeby.

Rozdíly mezi moštem a džusem

Salát z hrášku

Salát z hrášku

15 hlasů
20min 313 kJ 25 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Chlebová polévka

15 hlasů
25min 491kJ 45 Kč

Recept na levnou a sytou polévku.

Brambory s kapustou

12 hlasů
60min 446kJ 60 Kč

Šťouchané brambory s kapustou a pórkem jsou vhodné jak...