Prostreno.cz

Esenciální oleje porazí i alergii

Nejste příznivcem léků, které se na alergii běžně předepisují? Pak se můžete svěřit „do rukou“ esenciální bazalky nebo šalvěje. Ani účinky hřebíčku nebo citronu nepřijdou vniveč.

Být alergikem není žádná paráda, o čemž ví svoje přibližně 33 procent obyvatel České republiky. Také máte věčně ucpaný nos a uslzené oči? Ke všemu doslova trpíte bolestmi hlavy, vyrážkami i neustálým kýcháním? Soucítíme s vámi. Tak co kdybyste zkusili porazit alergii aromaterapií? Třeba tyhle oleje jsou osvědčenou trefou do černého. Který si vyberete?

Hřebíček. Ten je k nezaplacení

Hodnota hřebíčku byla v minulosti srovnatelná se zlatem. Ano, takový to byl poklad! Ovšem ani dnes se na tom mnoho nezměnilo, neboť hodí záchranné lano v celé řadě nepříznivých situací, a to včetně alergie a astmatu. Je totiž protizánětlivý, přičemž působí jako silné anestetikum a usnadňuje dýchání. Ovšem pozor, jeho inhalace přispívá i k regulaci krevního tlaku a tlumí nejrůznější bolesti.

Bazalka jako povinná výbava

Esenciální bazalku přivítáte z více důvodů. Při vnější aplikaci poskytne úlevu po bodnutí hmyzem, přidaná do koupele zase osvěží, prospěje pokožce a ještě zvýší energetickou hladinu. Její vůně rovněž uklidňuje psychiku a snižuje zánětlivé reakce, zatímco uvolňuje ucpané nosní dutiny a posiluje mozkovou činnost, a to včetně paměti a soustředění.

Pořídit si můžete i citron

Nepříznivým respiračním stavům to můžete „natřít“ i s pomocí vonného citronového oleje. Prospívá totiž lymfatickému systému, detoxikuje, účinkuje protizánětlivě a posiluje imunitu. Podle četných studií zároveň povzbuzuje mysl, zlepšuje náladu a zabraňuje depresím. To jen ať víte, co platí na chmurné myšlenky…

Spolupráci nabízí také šalvěj

Že má šalvěj mocné schopnosti, na to přísahali už staří Římané. A vůbec se nemýlili! V jakékoli podobě nabízí silné antioxidační a antimikrobiální vlastnosti, bojuje proti oxidačnímu stresu, zbavuje rýmy a přináší duševní harmonii. Všestrannost tedy šalvěji v žádném případě nechybí…

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na oběd

Více tipů

Nudle Hoisin

(3 hlasů)

Květákové placičky

(3 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat