Prostreno.cz

Avokádový olej oceníte při vaření i péči o pleť a vlasy

Chcete si dnes udělat zeleninový salát s masem a ještě stihnout pleťovou masku? A teď si představte, že na obojí můžete využít stejnou ingredienci. Tím všestranným zázrakem je olej z avokáda, který dokáže zocelit i vaše vlasy!

Jak moc je avokádo zdravé? To je otázka, na kterou mají odborníci i výživoví poradci jasnou odpověď. Jedni i druzí nadšeně poukazují na to, že jeho konzumace snižuje úroveň škodlivého cholesterolu a předchází rakovině. Dále působí jako prevence osteoporózy, tlumí příznaky artritidy, harmonizuje trávení a svědčí zraku. Rovněž prý zvyšuje libido a zpravidelňuje menstruační cyklus. Dopřáváte si tento ojedinělý cizokrajný plod pravidelně? V jaké formě? On je totiž i avokádový olej vítanou kuchyňskou ingrediencí. A pozor – také zkrášlujícím prostředkem, který nahradí i drahé krémy proti vráskám. Začněme ale jeho pomocí, kterou nabízí při vaření…

Tajná přísada, která pozvedne jídlo na vyšší úroveň

Avokádový olej přijde vhod při ochucování pokrmů, stejně jako při smažení, restování nebo pečení. Jeho předností je, že si své úžasné vlastnosti zachovává i při vysokých teplotách, proto ho lze zakomponovat do celé řady receptů. Vaše smysly pak osloví nejen jemná oříšková vůně a lahodná ovocná chuť, ale i sametová konzistence. Tato potravina si bude báječně notovat s masem, těstovinami, zeleninovými saláty i rybími a rýžovými specialitami. Hodí se i při přípravě pomazánek a sladkých dezertů. A co její vnější využití? To je kapitola sama pro sebe!

Pleť jako v bavlnce

Tento olej obsahuje vysokou hladinu nenasycených mastných kyselin, díky čemuž je vyhledávaným kosmetickým artiklem. Hloubkově hydratuje a obnovuje elasticitu pleti, přičemž zpomaluje tvorbu vrásek. Možná vás nadchne i skutečnost, že má přirozený ochranný UV faktor, zatímco odvádí volné radikály. Rovněž uklidňuje podrážděnou kůži, zabraňuje svědění, přispívá k léčbě akné a urychluje regeneraci buněk. Jeho zahrnutí do obvyklé každodenní péče slibuje zlepšení kvality pleti, vymazání pigmentových skvrn, stimulaci krevní cirkulace i snížení otoků. Ovšem i vlasy by si mohly přijít na své…

Hříva, po které už léta toužíte

Avokádový poklad ve formě masky prospěje i koruně krásy. Jeho složení kadeře posiluje a vyživuje, podporuje jejich růst a hýčká vlasové folikuly. Rovněž zaceluje rozdvojené konečky, bojuje proti lupům, dodává lesk a usnadňuje rozčesávání. Stačí ho nanést po celé délce, nechat působit nějakých 15 minut a poté vlasy umýt běžným způsobem. Zní to jako něco, co si přímo říká o vyzkoušení, nemyslíte?

Celkem 0 komentářů

Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro účast v testování se registrujte nebo přihlaste.

Přihlásit se přes Bety Registrovat