Prostreno.cz

Když po salátu trpíte hladem, jezte ho jinak

Šťavnaté saláty z čerstvé zeleniny jsou nedílnou součástí zdravého životního stylu a pochopitelně i redukčního režimu. Dodávají tělu potřebné živiny, ale mají jistou nevýhodu. Hlad! V čem je chyba? Špatně je jíte!

Při konzumaci salátů lidé dělají několik chyb, kvůli kterým jim po chvíli, co odloží vidličku, kručí v břiše. Na vině je přitom několik problémů. Dejte si pozor na tyhle nesmírně důležité věci!

Špatné složení salátu

Pokud jde o výběr salátového základu, odborníci na výživu doporučují preferovat tmavou listovou zeleninu bohatou na vlákninu, která se stará o pocit sytosti. Uvedená zelenina má vysoký obsah vody a nízké množství kalorií. Vhodný je tedy špenát, hlávkový salát, kadeřávek či růžičková kapusta. Salát ozdobte chutnými zdroji bílkovin, jako je kuřecí maso a ryby. Výborným trikem je posypání chia semínky, která jsou přímo symbolem bílkovin! Díky nim hlad oddálíte, navíc jsou k dostání i v drogeriích.

Nevhodné zálivky

Zálivky z plnotučné hořčice nebo majonézy při redukční dietě nejsou to pravé ořechové, nicméně na tuky by se rozhodně zapomínat nemělo. Chce to ovšem ty zdravé. Vyzkoušejte olivový olej či malý oříšek másla. Aspoň přes týden se vyvarujte všeho, co je bílé, krémové a tučné (cokoli nad 3 procenta tuku neberte). O víkendu si klidně dopřejte nějakou tu divočejší verzi zálivky, jednou za čas to nevadí. Čím víc totiž budete svoje chutě ignorovat, tím snáze sklouznete ke hříchům.

Zbrklé žvýkání

Desetiminutová pauza na oběd vás rozhodně nespasí. Organismus potřebuje asi půl hodiny na to, aby uznal, že už nemá mlad. Jestliže tedy salát zhltnete v několika minutách, nedočkáte se pocitu sytosti a ani uspokojení. Zkrátka a dobře, pocítíte frustrující hlad, který vás možná od příští konzumace salátu odradí. Zelenina za to však nemůže, stačí trochu zpomalit a uvědomovat si každé sousto.

Mimochodem, během konzumace salátu se vzdejte sycených nápojů, tedy i sodovky, a popíjejte doušky čisté vody (nebo s přídavkem citronové šťávy), také se pokuste zůstat v klidu. Nechoďte od stolu a neřešte e-maily. Trávicí trakt funguje optimálně, když sedíte a věnujete plnou pozornost tomu, co vkládáte do úst.

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat