Prostreno.cz

Potraviny pro atraktivní pach těla

Chcete pro své okolí a hlavně opačné pohlaví vonět přitažlivěji? Zapomeňte na toaletní vody z parfumerie, jezte více bílých ryb, citrusových plodů nebo celeru!

Jedním z klíčových faktorů přitažlivosti je tělesný zápach. Ten je pro každého člověka jedinečný, a to podobně, jako třeba DNA nebo otisky prstů. Dva lidé tedy nemohou vonět úplně stejně, protože každý má jiné složení bakterií, genetické dispozice, specifický způsob stravování i životní styl. Dá se tento osobní „parfém“ nějak ovlivnit či dokonce pozměnit, aby byl pro opačné pohlaví atraktivnější? Odborníci o tom nepochybují. A přidávají seznam potravin, které vám s tím pomohou!

Bílé ryby jako sázka na jistotu

Halibut, treska nebo tilapie. Kdy jste něco takového měli naposledy? Vůbec není na škodu příjem těchto živočichů zpravidelnit. „Bílé ryby možná tak docela nevoní, ale na příjemnější tělesný zápach mají paradoxně velký vliv,“ vysvětluje americký výživový poradce Jim White s tím, že naopak červené maso činí pot odpudivější. Jeho názor potvrzuje hned několik studií, včetně té, jejíž poznatky publikoval magazín Chemical Senses.

I citrusové plody mají překvapivý účinek

„Citrony, pomeranče, limetky nebo grapefruity dokážou eliminovat pachy na pokožce. Jejich kyseliny procházejí celým systémem, podporují detoxikační procesy a zabraňují zadržování vody. Díky nim může člověk působit svěžím a jakýmsi ovocným dojmem,“ domnívá se další odborník, tentokrát newyorský dermatolog a internista David Colbert.

Celerem také netřeba šetřit

O celeru je toho hodně co říct. Jeho nutriční profil harmonizuje trávení a urychluje spalování kalorií. Je také skvělým zdrojem vitaminu K, kyseliny listové, draslíku a manganu, takže příznivě ovlivňuje zdraví. Vlastně, víc než to. „Když žvýkáte celer, uvolní se do vašeho těla i molekuly feromonů, které obsahuje, konkrétně androstenonu a androstenolu. Je prokázáno, že tyto sloučeniny zvyšují vzájemnou přitažlivost, protože organismus jejich vlivem vydává atraktivní pachové signály,“ objasňuje americký autor úspěšné knihy o seznamování Alan Hirsch.

Veškeré názory a tvrzení jsou dílem autora článku.

Zdroje: www.academic.oup.com, www.alanhirsch.com

Celkem 1 komentářů

Vložit můj recept

Reklama

13:05

Trénink na břišní svaly

Trénink na břišní svaly
11:38

Cvičení na ruce a záda

Cvičení na ruce a záda
14:03

Hardcore cvičení na bříško

Hardcore cvičení na bříško
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat