Prostreno.cz

Zelený čaj stimuluje růst řas

Zelený čaj zkrášluje siluetu a přispívá k líbivějším křivkám. Ale taky je cestou k získání dlouhých a hustých řas, za které by se nemusela stydět kdejaká mrkací panenka! Jak ho aplikovat?

Zelený čaj pocházející z Číny miluje snad každý. Obsahuje důležité antioxidanty, má pozitivní vliv na kognitivní funkce, podporuje spalování tuků a zažívání, podle některých vědců bojuje proti některým druhům rakoviny, mimo jiné včetně úst, ledvin, slinivky břišní, žaludku a mléčných žláz, dál je jako pes na kardiovaskulární nemoci, krotí hladinu špatného cholesterolu a vůbec je studnicí zdraví. Věděli jste ale, že vám může pomoci k vysněným „kartáčům“?

Účinná látka

Zelený čaj obsahuje významný polyfenol s názvem epigallokatechin-3-gallát (nebo také jen epigallokatechin gallát, zkratka EGCG), který stimuluje růst vlasů a řas. Vyzdvihnout se musí i přítomnost vitaminů řady B, jež posilují folikuly řas. Pravidelná konzumace zeleného čaje tak přispívá ke kvalitnější kštici i plnějším brvám. Tento blahodárný nápoj lze ale aplikovat i zevně.

Jak často a jak dlouho?

K ruce si připravte jeden šálek vařeného čaje a dva vatové tampony. Toť vše. Zavřete oči, tamponky namočte do nápoje a přiložte na řasy. Pro jistotu zelenou zkrášlující kúru ještě zatižte malým ručníkem nebo gelovými polštářky. Nechte 8–10 minut působit, poté obličej opláchněte velkým množstvím vody. Tuto metodu opakujte jednou denně, a to po dobu 2–3 týdnů. Pokud se vám čaj dostane do očí, vypláchněte je čistou vodou. Kromě posílení růstu řas můžete počítat i s dalšími výhodami.

Pleť jako v bavlnce

Zelený čaj se totiž nezdá, kromě výše uvedených účinků odstraňuje nečistoty a zmatňuje pleť, pokožku chrání před tvorbou vrásek a zmírňuje projevy stárnutí, redukuje negativní účinky slunečního záření a v neposlední řadě zabraňuje vzniku pigmentových skvrn. Někteří jej používají i místo pleťové vody. Traduje se totiž, že působí proti zánětu a pupínkům nenechává nic zadarmo. Pokud vám tedy s tamponkem „ujede ruka“ a zelené tekuté zlato nanesete i jinam než na oblast očí, pochopitelně na zcela odlíčenou a čistou pleť, chybu rozhodně neuděláte.

Zdroje: Asweetpeachef.com, Wikipedie.cz

Celkem 1 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Valentýnska snídaně

(18 hlasů)

Omeleta plněná špenátem

(34 hlasů)

Srdíčkový koláč

(27 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat