Prostreno.cz

Mořské řasy nori jsou vychvalovanou superpotravinou

Ještě jste s mořskými řasami neměli tu čest? Třeba vám zachutnají nori, které se dají zakomponovat do celé řady pokrmů. Díky nim můžete být zdravější, veselejší a krásnější!

Slíbili jste si, že budete jíst zdravěji? Nebráníte se žádné nové chuti ani gastronomickému dobrodružství? Zkuste mořské řasy nori! Podle historických pramenů je lidé konzumovali už v 17. století. Tehdy z nich tvořili tenké plátky stejnou metodou, jakou vyráběli psací papír. Dnes se spojují hlavně s japonskou kuchyní, ovšem oblíbeným artiklem bývají také ve Skotsku, kde mají v čistých a chladnějších vodách ideální podmínky pro růst. Tyto řasy můžete jíst jen tak samotné, ale hodí se i při přípravě sushi, polévek, salátů a luštěnin. Jsou přirozeně bezlepkové, neuvěřitelně výživné a podporují kondici mnoha způsoby. Proč jim dát šanci?

Dávka bílkovin, která se hodí

Myslíte si, že kolem bílkovin je to až zbytečný povyk? Ale vůbec ne. Regulují průběh dějů v organismu, zprostředkovávají transport živin a poskytují energii. Také vytvářejí ochranné protilátky, pomáhají budovat svalovou hmotu, vyrovnávají hladinu cukru v krvi a zasahují do produkce hormonů. Ještě pořád jste přesvědčení o tom, že se bez nich obejdete? Čerpat je můžete třeba ze zmíněného mořského zázraku. 100 gramů nori obsahuje přibližně 35 gramů proteinů, což je oproti stejné porci masa dvojnásobné množství.

Silná imunita, zářivá pleť a ukázkový tlak

Ve srovnání s rostlinami pěstovanými v půdě se tyto řasy mohou pochlubit desetkrát vyšším obsahem minerálů a vitaminů. Díky tomu povzbuzují metabolismus, zlepšují kvalitu pokožky, normalizují krevní tlak a snižují hladinu cholesterolu. Dále stimulují detoxikační procesy, tlumí stres a omezují pravděpodobnost rakoviny. Nelze opomenout ani to, že předcházejí poškození zraku a svědčí štítné žláze.

Štíhlé křivky a brilantně fungující trávení

Zelený nori poklad se vřele doporučuje i při hubnutí. Odborníci jsou přesvědčení o tom, že jeho pravidelná konzumace odbourává tukové zásoby a zabraňuje přejídání, přičemž zachovává bezproblémový chod trávení. Tenhle zelený fitness zlepšovák ocení nejeden dietář!

Zdroje: besthealthmag.ca, wikipedia.org, webmd.com

Celkem 1 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Pečené brambory se sýrem

(3 hlasů)

Marinovaný králík

(4 hlasů)

Nudle Hoisin

(3 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat