Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zázračný lék na všechno aneb Tipy, jak využít skořici

Petra Blažková více informací

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

15.09.2019 | Dobroty do spíže a ledničky

Skořici zná většina z nás samozřejmě jako koření, které nejen jídlo úžasně ochutí, ale i provoní (o bytě nemluvě). Jenže skořici můžete použít na spoustu jiných věcí!

Na co všechno můžete skořici použít?

Na akné

Skořice je díky svým antibakteriálním účinků skvělým prostředkem při léčbě pupínků. Smíchejte lžičku skořice se stejným množstvím nastrouhaného muškátového oříšku a lžičkou medu a naneste na postižená místa. Nechte 20 minut působit a poté opláchněte vlažnou vodou.

Na bolest zad

Díky své charakteristické vůni pomáhá skořice svalům relaxovat. Naplňte třeba povlak na malý polštářek (nebo třeba i ponožku) ze tří čtvrtin rýží, přidejte několik rozlámaných kousků skořice a asi lžíci hřebíčku. Ohřejte v mikrovlnce (asi 2 minuty) a přiložte na namožené místo.

Na komáří kousnutí

Abyste se zbavili nepříjemného pálení a svědění, smíchejte mletou skořici s medem a aplikujte na kousnutí.

Na šatní moly

Pokud máte ve skříni nezvané okřídlené návštěvníky, dejte do mističky či látkového sáčku směs kousků celé skořice, hřebíčku a pepře. Molům se tahle kombinace líbit nebude.

Na lepší zažívání

Skořice je skvělým prostředkem proti nadýmání a podrážděnému žaludku. Prostě ji přidejte do jídla a vaše zažívání vám bude vděčné.

Na mravence

Kromě molů funguje skořice i proti mravencům. Aby se vám mravenci neprocházeli třeba po kuchyňských skříňkách, postavte jim do cesty skořici.

Na provoněný domov

Pokud nechcete investovat do chemických bytových parfémů, zkuste si byt provonět skořicí. Můžete ji buď půl hodiny vařit ve vodě, nebo „péct“ v troubě s pootevřenými dvířky.

Na plné rty

Než nanesete na rty svou oblíbenou rtěnku, třete je chvíli navlhčenou mletou skořicí. Budou krásně plné.

Dieta si s některými sýry rozumí

Ředkvičkový salát s okurkou

Ředkvičkový salát s okurkou

4 hlasy
20min 264 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kedlubnová polévka

14 hlasů
45min 409kJ 60 Kč

Jednoduchá polévka z kedluben.

Vepřová panenka s červenými hrozny

10 hlasů
35min 814kJ 230 Kč

Hrozny s omáčkou dodají masu skvělou chuť.