Prostreno.cz

Kuře na plechovce s pivem podle Zdeňka Pohlreicha

Je léto - čas grilování. Tady je recept na výborné grilované kuře. Kuře na pivní plechovce hodně osolte a nechte několik hodin v chladu rozležet v marinádě z kmínu, koriandru, chilli a sladké papriky. Pivo otevřete a kuře narazte na plechovku. Asi hodinu a půl je tak uďte pod pokličkou na ovocné štěpce, pivo se mezitím úplně vypaří a zevnitř samo jakoby podlévá maso.

Ohodnotit
(26 hlasů)
 • 3h a 50min

  2h a 15min příprava

  1h a 35min vaření

 • 495 kJ / 118 kcal

  energetická hodnota na 100g

Nutriční informace na 100 gramů:

bílkoviny10g
sacharidy1g
tuky3g

Ingredience na


Postup přípravy

 1. Odstraňte kuřecí krk, drůbky a přebytečný tuk. Kůži i dutinu kuřete dobře posolte. Kuře přikryjte mikrotenovou fólií a odložte je na hodinu a půl až dvě hodiny do lednice.
 2. Ingredience na marinádu smíchejte dohromady v malé misce.
 3. Kuře zvenčí i zevnitř dobře opláchněte studenou vodou a jemně je osušte papírovou kuchyňskou utěrkou. Pak ho celé potřete marinádou. Konce křidélek umístěte tak, aby byly za kuřecím hřbetem. Před grilováním nechte kuře stát v pokojové teplotě 20-30 minut.
 4. Připravte gril na nepřímé grilování nad středním žárem.
 5. Otevřete plechovku s pivem a přibližně polovinu vylilijte nebo raději vypijte. Udělejte do horní části plechovky otvírákem na konzervy další dva otvory. Plechovku položte na pevnou podložku a kuře na ni postavte tak, že v něm zmizí.
 6. Dřevěné třísky nechte okapat a pak je dejte přímo na hořící dřevěné uhlí nebo do udící krabice na plynovém grilu (podle instrukcí v návodu).
 7. Jakmile se z třísek začne kouřit, přesuňte kuře na plechovce na gril a umístěte ho tak, aby „stálo“ na svých dvou nohou a plechovce jako na pomyslné trojnožce. Kuře grilujte na nepřímém středním žáru 75-90 minut pod zavřeným krytem, dokud šťáva, která z něj uniká, nebude čirá.
 8. Kuře i s plechovkou (pozor pivo v ní bude velice horké) pak opatrně sundejte z grilu. Nechte je pak 10 minut odpočinout, zbavte plechovky a naporcujte. Podávejte teplé.

TIP:

Teplota: nepřímý střední žár 180-230 °C. Speciální výbava: 4 pořádné hrsti pilin z ořechovce, namočené ve vodě alespoň 30 minut. Udělejte krok napřed: 1 a půl až 2 hodiny potřebujete na nasolení kuřete.

Vložit můj recept

Reklama

Ohodnoťte recept:
Kuře na plechovce s pivem podle Zdeňka Pohlreicha

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat