Prostreno.cz

Kokosové mléko odstraní make-up a léčí spáleniny. A umí toho i více

Šampon, kondicionér, maska, zábal, něco na suché a roztřepené konečky, odličovací mléko, hydratační krém… Taky sestavujete seznam přípravků, které si musíte zabalit, ať jedete, kam jedete? Věřte, že mnohé z nich zastane plechovka kokosového mléka!

Díky své smetanové struktuře a přírodní sladkosti má kokosové mléko příznivce po celém světě. A to, i když kokosové mléko vůbec není „mléko“. Je to kapalina, která se přirozeně nachází uvnitř zralých kokosů. O ní je známo, že snižuje hladinu špatného cholesterolu, zlepšuje krevní tlak a pomáhá předcházet srdeční arytmii v důsledku obsahu draslíku.

Kokosové mléko je nabité vitaminy C, E, B1, B3, B5 a B6, obsahuje i železo, selen, sodík, vápník, hořčík a fosfor. Vyniká také dobrou koncentrací kyseliny laurové, což je sloučenina s antivirovými a antibakteriálními vlastnostmi. Někteří odborníci dokonce hlásají, že kokosové mléko je jediná věc na této planetě, která je identická s mateřským mlékem. Pochybujete tedy o tom, že má nesporné výhody i v péči o vlasy, obličej a pleť? Počítejte do devíti!

Obnovuje suché a poškozené vlasy

Díky svým vynikajícím hydratačním vlastnostem lze kokosové mléko použít jako tonikum pro suchou, svědivou a podrážděnou pokožku hlavy. Jemná masáž po dobu 5 minut domácím kokosovým mlékem, po níž následuje aplikace nahřátého ručníku, může mít dobrý výživný efekt. To je zvláště přínosné pro obnovení suchých, poškozených a křehkých vlasů.

Podporuje růst vlasů

Kokosové mléko obsahuje všechny nezbytné živiny potřebné pro zdravé vlasy, posiluje vlasové folikuly a podporuje růst vlasů. Použijte kokosové mléko na vlasy a provádějte masáž po dobu 3 až 5 minut. Poté použijte svůj oblíbený šampon.

Působí jako kondicionér

Můžete si umýt vlasy stejným množstvím kokosového mléka a šamponu, nebo použít kokosové mléko jako kondicionér. Tím získáte objem a lesk vlasů – a zbavíte se mastnoty.

Odstraňuje make-up

Před odlíčením přidejte na bavlněný hadřík 2 díly olivového oleje na 1 díl kokosového mléka. Tato vyživující směs očistí a ošetří vaši pokožku.

Zabraňuje akné

U lidí s mastnou pletí náchylnou k akné může být kokosové mléko používáno jako čisticí prostředek, a to kvůli jeho antibakteriálním vlastnostem. Neucpává póry.

Působí proti předčasnému stárnutí

Kokosové mléko má vysoké množství vitamínu C, které pomáhá udržet pružnost pokožky. Je také bohaté na měď a zabraňuje vzniku vrásek. Přidejte k němu 6–7 mandlí, nechte přes noc odpočívat, a ráno mandle rozemelte. Tuto pastu naneste na obličej, nechte 15 minut působit a omyjte studenou vodou.

Léčí spáleniny

Aplikace kokosového mléka na sluncem poškozenou pokožku napomáhá rychlejšímu hojení. Kokosové mléko pokožku ochlazuje a regeneruje. Také snižuje bolest, mírné otoky a zarudnutí.

Zvlhčuje pokožku

Kokosovým mlékem se potírejte kdykoli, kdy to bude možné. Zabojujete proti vysušení pokožky a podpoříte sexy vzhled. Můžete si jej nalít i do koupele.

Léčí kožní onemocnění

Ekzém, dermatitida či lupénka? Přírodní mastné kyseliny v kokosovém mléce pomáhají léčit suchou a podrážděnou pokožku a odstraňovat škodlivé bakterie. Co víc si přát?


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Kuskus se sušeným mangem

(17 hlasů)

Toasty na česnekovém másle

(24 hlasů)

Vláčný mazanec

(27 hlasů)
Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat