Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Tea tree oil. Univerzální čistič i dezinfekce

3. 10. 2019 | Tipy a triky

Máte doma olej z australského čajovníku? Pokud ne, doporučujeme na nic nečekat a rychle si nějaký pořídit. Jeho všestrannost totiž nezná mezí! Přijde vhod při úklidu, praní i mytí nádobí. A to pořád není všechno…

Jen stěží bychom hledali člověka, který by nechtěl žít v čisté a neposkvrněné domácnosti. Také si na tohle dost potrpíte a nebezpečné bakterie rozhodně nehodláte tolerovat? Zapomeňte na drahé prostředky napěchované chemií, tudy cesta ke zdraví nevede. Místo nich povolejte do služby olej z čajovníku, který má mocné schopnosti! Jak tea tree oil využít ve svůj prospěch?

Silná dezinfekce, co se s ničím nepáře

Olej získávaný z listů kajeputu střídavolistého se může pochlubit silnými antiseptickými vlastnostmi. Co přesně to znamená? Dokonale vyčistí vzduch od prachu a škodlivin, které při vdechnutí způsobují mnoho zdravotních obtíží, včetně alergií. Vše, co potřebujete, je smíchat šest až osm kapek s vodou, tekutinu přelít do rozprašovače a rozstříkat ji po domě. Nevynechte ani kout!

Univerzální čistič. Od podlahy ke stropu

Už vás nebaví skladovat různé čisticí prostředky na různé povrchy? Šetřete prostor a hlavně peníze - vždyť si můžete rychle a snadno umíchat vlastní preparát, který strčí do kapsy půlku drogerie! Budete potřebovat čtyři kapky oleje tea tree, dvě lžičky octa a jednu polévkovou lžíci boraxu (tetraboritan sodný). Všechny ingredience promíchejte s teplou vodou a vrhněte se na úklid.

Vylepšený umývač nádobí

Olej z čajovníku přidaný do běžného prostředku na nádobí? A proč vlastně ne? Nebojte se malých experimentů, speciálně tenhle se řadí k efektivním způsobům, jak vydezinfikovat nádobí. Pouhé dvě kapky perfektně nablýskají sklenice, naleští talíře a zbaví je veškeré mastnoty a bakterií.

Prádlo bez poskvrnky? Že váháte

Když už jsme u těch inovací, až opět přijde čas velkého praní, nezapomeňte prací prášek vylepšit malým množstvím oleje tea tree. Nejenže vaše oblečení bude přímo sterilní, ale po odolných skvrnách nezůstanou ani památky.

Vidíte, i malá lahvička s přírodním pomocníkem dokáže v domácnosti velké zázraky!

Štípnutí od vosy či včely. Bolest i otok zastaví med nebo...

Tvarohové ovocné knedlíky

Tvarohové ovocné knedlíky

30 hlasů
30min 1151 kJ 78 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Dušené jelení maso

14 hlasů
1h a 30min 646kJ 450 Kč

Kdo má rád zvěřinu, určitě tento recept vyzkouší.

Zeleninová polévka

11 hlasů
30min 166kJ 85 Kč

Hustá zeleninová polévka z mražené zeleniny.