Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Koníčky pro chytré holky: Který zkusíte jako první?

Zora Kocmanová více informací

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

27. 9. 2019 | Zdraví a diety

Můžeme se i v dospělosti stát chytřejšími? Můžeme! Třeba tím, že si najdeme takové koníčky, jež prospějí našim mozkovým buňkám!

A které to jsou?

Hra na hudební nástroj

Podporuje kreativitu, ale i analytické myšlení, řečové i matematické schopnosti, jemnou motoriku a další dovednosti. Hraní na hudební nástroj je jedním z nejkomplexnějších cvičení pro náš mozek. A nevěřte, že s novým nástrojem můžete začít jen v dětství – na věku totiž vůbec nezáleží!

Čtení knih

Staré dobré knihy si zaslouží v našem životě čestné místo. Podporují samostatné myšlení, představivost, slovní zásobu, schopnost porozumět druhým, číst mezi řádky (obrazně i doslova). A je jedno, jestli sáhnete po Čechovovi, Harry Potterovi nebo třeba pamětech Winstona Churchilla.

Pravidelný pohyb

Co má fyzická aktivita společného s mozkem? Divila byste se! Pravidelné cvičení podporuje krevní oběh (a tedy zásobení kyslíkem), ale také zlepšuje paměť, schopnost koncentrace nebo porozumění druhým.

Cizí jazyk

Jak nejlépe procvičit například paměť, logické myšlení a řečové schopnosti? Ano, učením se nového jazyka. Stačí si vybrat nějaký, který se vám líbí, a s chutí se do něj pustit. A platí tu to, co u hudebních nástrojů – není pravda, že se dospělý cizí jazyk už nenaučí. Naučí!

Křížovky, sudoku, puzzle, rébusy, hlavolamy…

Zkrátka cvičení pro mozek. Jsou jedním z nejlepších způsobů, jak si zlepšit paměť, soustředění, logické myšlení, analytické myšlení… A zvládnete je v klidu domova. Ideální pro každou věkovou skupinu!

Heřmánkový nebo eukalyptový: Éterické oleje, které vás uz...

Jablková žemlovka  z mazance

Jablková žemlovka z mazance

30 hlasů
40min 769 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Krůtí špíz

5 hlasů
1h a 15min 397kJ 180 Kč

Špíz z krůtího masa s cuketou a paprikou.

Placičky s lososem

18 hlasů
55min 678kJ 95 Kč

Placičky z vařených brambor a lososa.