Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Dary přírody, které nahradí antibiotika. Jakou pomoc mít po ruce

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

22.10.2019 | Zdraví a diety

Přírodní antibiotika se používají tisíce let. Vždyť než byla vynalezena ta chemická, naši předkové ani neměli jinou možnost léčby. Co vám při infekčních onemocněních uleví? Zázvor, grapefruit, česnek a kurkuma!

Když je vám „ouvej“, nemusíte hned letět k doktorovi pro předpis na antibiotika. Na některé neduhy platí poklady z kuchyně! Jakou pomoc máte po ruce a ani o tom nevíte?

Zázvor lékařský

Zastarale zázvor pravý je doporučován za všech stran. Kořen je ceněný zejména díky látce gingerol, která se trochu podobá kapsaicinu, což je hlavní složka chilli papriček. Obsahuje také spoustu vitaminů, vápník, hořčík, draslík, sodík, fosfor a železo. Tenhle aromatický přítel štiplavé chuti má antibiotické a antivirové schopnosti. Ovšem pozor na dávkování. Denní dávka zázvoru by neměla přesáhnout jeden gram v sušeném a čtyři gramy v čerstvém stavu. Při „předávkování“ se může objevit nevolnost, pálení žáhy a průjem.

Česnek kuchyňský

Ve střední Asii byl česnek dlouho považován za posvátnou rostlinu. Na příděl ho dokonce dostávali egyptští otroci při stavbě pyramid a vojáci na válečných výpravách. Kromě toho, že značně urychluje látkovou výměnu, nesmírně posiluje imunitní systém. Co je však nejdůležitější – bez servítek zamete s viry a bakteriemi! A když se pacientovi po česneku uleví, jistě uvítá i zvýšení sexuální výkonnosti, které ho po jeho užívání nemine.

Kurkuma (indický šafrán)

Tohle koření praská prospěšnými látkami ve švech. Hodně se mluví o protirakovinovém působení, ale to není jediný bonus. Antibakteriální účinky kurkumy mírní záněty v těle. Indický poklad rovněž ničí nežádoucí parazity a podporuje vylučování žluči. V ájurvédské medicíně se užívá ještě na správnou funkci jater a žaludku. Hodí se do rýžových a zeleninových jídel, jimž dodá správnou orientální příchuť.

Grapefruit

I když si smlsnete na celém plodu, zaměříme se spíše na jeho jadérka. Právě ony totiž likvidují streptokoky, stafylokoky a zabraňují růstu bakterií. Extrakt z grapefruitových jader léčí virová onemocnění a účinkuje proti bakteriálním zárodkům. Sehnat se dá v obchodech se zdravou výživou. Určitě se vyplatí investovat do kvalitního výrobku od osvědčené firmy. Vždyť víte, jak to chodí…

Důvody, proč si pečlivě hlídat příjem vlákniny

Kuřecí kousky s mrkví a hráškem

Kuřecí kousky s mrkví a hráškem

18 hlasů
1h a 25min 507 kJ 199 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřová pečeně s koriandrem

9 hlasů
1h a 50min 929kJ 123 Kč

Voňavá pečeně nejen na sváteční stůl.

Pečené brambory s anglickou slaninou

7 hlasů
1h a 10min 720kJ 99 Kč

Recept na pečené brambory v troubě s anglickou slanino...