Prostreno.cz

Řídké vlasy chemie nezachrání. Obraťte pozornost k přírodní léčbě

Chemické látky, léky, nemoci a infekce patří k faktorům, které přispívají k narušení, slábnutí a řídnutí vlasů. Taky o něco takového vůbec nestojíte? Zakročte, dokud je čas! Co přírodního si dát k ruce? Třeba cibuli!

Různé kúry proti vypadávání a řídnutí vlasů stojí nemalé peníze. Pokud po vás v lékárně chtěli několik sto korun, odmítněte je se slovy, že vy už řešení svých potíží máte. A vlastně ne jedno….

Cibule

Jedna z nejběžnějších kuchyňských stálic je užitečná nejen v polévkách a omáčkách. Obsahuje totiž síru, o které je známo, že aktivuje produkci kolagenu v kůži. Kolagen pomáhá při opravě tkání, proto je používání cibule slibným krokem k navrácení kštice do původního stavu. Kromě toho síra zvyšuje krevní oběh a otevírá póry zablokovaných vlasových folikulů, čili zlepšuje růst vlasů a stará se o jejich kvalitu.

Podle starého receptu na cibulovou šťávu budete potřebovat dvě až čtyři cibule (záleží na délce vlasů). Vymačkejte z nich šťávu – můžete použít mixér nebo odšťavňovač a dle potřeby sceďte.

Cibulový zázrak naneste na pokožku hlavy a jemně vmasírujte. Pokud necháte působit půl hodiny, jedině dobře. Jestli si však v mezičase třeba poklidíte a ke smytí se dostanete až za hodinu, o to lépe. Cibulovou šťávu samozřejmě vymyjte šamponem a popřípadě použijte kondicionér. Kúra by se měla provádět dvakrát až třikrát za měsíc, přičemž již po uplynutí této lhůty jsou vidět výsledky.

Ricinový olej

Mezi další kuchyňské nezbytnosti, které vynikají kosmetickými dovednostmi, patří rostlinný olej. Podle všeho i on může pomoci při řešení problémů s vlasy, jako je jejich řídnutí a dokonce i pleš. Zvlášť ricinový olej se v tomto směru jeví jako vhodný. Stačí jej nakapat na pokožku hlavy a důkladně vmasírovat. Zakryjte igelitovým sáčkem a ručníkem a nechte působit přes noc. Druhý den ráno opláchněte vodou a šamponem. (Ricinový olej můžete naředit olejem mandlovým.)

Rostlinný olej se používá každý druhý den, a to v závislosti na typu vlasů a struktuře. Může být také aplikován denně, pokud toužíte po hustém obočí a výrazných řasách.

Kokosový olej a limetková šťáva

Kokosový olej a limetková šťáva? Další přírodní ingredience, které lze použít proti řídnutí vlasů. Smíchejte čtyři lžíce kokosového oleje a dvě čajové lžičky limetkové šťávy. Výslednou směs aplikujte na pokožku hlavy a tam ji nechte nejméně 10 až 15 minut působit. (Pro dosažení nejlepších výsledků se tenhle zázrak odstraňuje až po 60 až 75 minutách.)

Pokud chcete proces ještě více urychlit, pijte šťávu aloe vera a gel z listů si nanášejte na pokožku hlavy. Aloe totiž působí jako kondicionér zlepšující strukturu vlasů.


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat