Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Klíčem ke zdraví je pocit štěstí, odhaluje unikátní studie

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

12.01.2018 | Zdraví a diety

Chcete se dožít požehnaného věku a úspěšně se vyhýbat nemocem? Představte si, že můžete. Stačí jen pěstovat mezilidské vztahy, být se svými blízkými „zadobře“ a vést spokojený život. Takhle jednoduché to je! Tedy alespoň podle vědců…

Český básník Adolf Heyduk kdysi v jedné ze svých básní uvedl, že „štěstí je muška jenom zlatá, která za večera kol tvé hlavy chvátá“. Kdyby tento mistr psaného slova tehdy věděl, že štěstí má přímo léčivou moc, možná by znění oné básně ještě o něco upravil. Podle tvrzení odborníků je totiž pocit blaženosti nedílnou součástí nezlomného zdraví. Znamená to tedy, že kdo je v životě spokojený, ten nepotřebuje doktora? Prý ano!

Všechno je to v hlavě

Výzkumníci působící na americké Harvardově univerzitě učinili nebývalý objev. Na základě jejich studie, která je považována za jedinou svého druhu, jelikož doba trvání se „protáhla“ na necelých 80 let, naznačují, že jedinci, kteří denně zažívají pocity štěstí, jsou mnohem zdravější, čímž se také dožívají delšího věku. Pochopitelně v porovnání s těmi, kteří jsou nespokojení, ustavičně si na něco stěžují a patří do kategorie zapřisáhlých pesimistů. Přijde vám to jako hloupost? Ještě zadržte, ono to celé má vlastně logiku. Však uvidíte sami…

Sonda do hlubin štěstí, která nemá obdoby

Odborníci k tomuto fascinujícímu závěru došli po mnohaletém monitorování třech stovek dobrovolníků, přičemž sledovali všechny faktory v jejich životě – konzumací alkoholu počínaje, finanční stabilitou a mezilidskými vztahy konče. Tento unikátní náhled do soukromí, bankovního účtu i běžných návyků respondentů přinesl zajímavé závěry.

Peníze? Na těch zase tolik nesejde

Při analýze získaných dat jsme byli nejvíce překvapení z toho, že naše vztahy a hlavně štěstí, které v nich prožíváme, je pro naše zdraví naprosto zásadní. Ti lidé, kteří během našeho výzkumu uváděli silné mezilidské vztahy, byli ti, kteří byli nejzdravější a nejšťastnější. Naopak účastníci studie, jež neměli silné sociální vazby a trpěli jistou izolací, vykazovali pokles fyzického a duševního zdraví. A to i v případě, že měli dostatek finančních prostředků a vysoké postavení,“ přibližuje spoluautor studie a zároveň profesor psychiatrie na Harvardské lékařské fakultě Robert Waldinger. Odborník tak nepřímo naznačuje, že na bohatství zase tolik nezáleží. Ten největší poklad, který přispívá k dlouhověkosti a předchází nemocem, jsou vlastně vaši blízcí, kteří vás dělají šťastné. Souhlasíte?

Návyky, které přispívají k rakovině slinivky břišní

Tvarohový trhanec

Tvarohový trhanec

23 hlasů
1h a 50min 592 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Návyky, které přispívají k rakovině slinivky břišní

Návyky, které přispívají k rakovině slinivky bř...

Posilte své vlasy. Vyzkoušejte rozmarýnový olej

Posilte své vlasy. Vyzkoušejte rozmarýnový olej

Jídelníček kojících matek. Co by měly mít na talíři

Jídelníček kojících matek. Co by měly mít na ta...

Pohanka. Zlepšuje trávení, doplní bílkoviny a je bezlepková

Pohanka. Zlepšuje trávení, doplní bílkoviny a j...

Tip na oběd

Česnekové těstoviny

15 hlasů
35min 1621kJ 89 Kč

Recept na rychlý oběd nebo večeři.

Jelení maso na červeném víně

7 hlasů
1h a 55min 746kJ 325 Kč

K slavnostnímu obědu, nebo večeři si dopřejte skvělou ...