Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jídelníček jen z ovoce. Co o něm říkají frutariáni

16.04.2018 | Zdraví a diety

Výživoví poradci říkají, že až 75 procent stravy by se mělo skládat z ovoce, které neobsahuje nasycené tuky a špatný cholesterol. Už jen díky tomu konzumace šťavnatých plodů snižuje riziko srdečních onemocnění! To však není to jediné, proč si frutariáni ovoce pochvalují. Proč byste ho měli jíst i vy?

Frutariáni říkají, že vše, co organismus potřebuje, se nachází právě v ovoci. Po přečtení těchto benefitů jim nejspíš dáte za pravdu.

Eliminace toxinů

Vzhledem k tomu, že plody jsou naplněny vodou a vlákninou, většina druhů ovoce pomáhá při odstraňování odpadních materiálů a jedovatých látek v těle. Lepší „čističku“ organismu nenajdete, proto se ovoce stává pravidelnou součástí jarních detoxikačních kúr.

Zvýšená úroveň energie

Detoxikace těla a jeho zásobení zdravými cukry povzbuzuje, zlepšuje náladu a udržuje člověka a živého a plného energie. Někdo dokonce říká, že i pouhý pohled na pestrobarevné odstíny ovoce působí na psychiku více než blahodárně.

Lepší trávení

Vzhledem k tomu, že čistě ovocná strava je bohatá na vodu a dietní vlákninu, udržuje funkční trávení, čímž odstraňuje různé problémy spojené s trávicí soustavou. Máte-li s tím problémy, může být pro vás ovoce řešením.

Silný imunitní systém

Nejen každý frutarián si je dobře vědom toho, že existuje tolik druhů ovoce nabité vitaminem C, který je důležitý pro výživu a obranu těla před napadením mikroorganismy způsobujícími choroby.

Zpožděný proces stárnutí

Spousta ovoce je bohatá na antioxidanty, které pomáhají bojovat proti přebytku volných radikálů, což jsou škodlivé molekuly poškozující buňky a urychlující proces stárnutí.

Zdravé snížení hmotnosti

Za předpokladu, že se ke konzumaci ovoce přidá pravidelné cvičení, lze s jeho pomocí i zhubnout.

Vylepšené duševní fungování

Ti, kteří přejdou na ovocnou stravu, tvrdí, že je jejich mysl jasnější a funguje mnohem lépe. Prý se díky ní eliminují deprese, úzkosti a dokonce nespavost.

Existuje tolik výhod, které ovoce může poskytnout, nicméně na druhou stanu se hovoří o zvýšené hladině cukru v krvi, která poškozuje játra, pankreas a ledviny, podpoře chuti k jídlu a náchylnosti k zubním kazům či zánětům. Každá mince má dvě strany.

Ujít 10 tisíc kroků denně není nesplnitelný cíl. Zkuste t...

Losos v pomerančové marinádě

Losos v pomerančové marinádě

18 hlasů
35min 857 kJ 356 Kč

Nejčtenější články

Vyhodit, nebo zachránit. Co dělat, když vám zkrystalizuje med

Vyhodit, nebo zachránit. Co dělat, když vám zkr...

Objevte zeleninu jménem rapini. Jedlé jsou stonky, květy i listy

Objevte zeleninu jménem rapini. Jedlé jsou ston...

Uvařte mušle jako profesionál. Chuť obohatí víno i pivo

Uvařte mušle jako profesionál. Chuť obohatí vín...

Pomocníci z kuchyně, kteří vás zbaví zahradního plevele

Pomocníci z kuchyně, kteří vás zbaví zahradního...

Tip na oběd

Brambory pod sýrovou peřinkou

13 hlasů
60min 592kJ 99 Kč

Jednoduše zapečené brambory se sýrem.

Filety ze pstruha

11 hlasů
30min 477kJ 170 Kč

Rybí filety s rajčaty, kapary a citronovou šťávou.