Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Káva vás skutečně může udělat krásnější. Jak ji využít v praxi

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

8. 11. 2018 | Zdraví a diety

Jste příznivcem kávy, proto si tento životabudič s chutí dopřáváte i několikrát za den? Zkuste si ho aplikovat i na obličej. Tím se snadno zbavíte tmavých kruhů pod očima, zmenšíte rozšířené póry, a navíc značně zpomalíte stárnutí!

Káva je celosvětově oblíbeným nápojem, jehož se denně vypije přes dvě miliardy šálků – tedy alespoň tak praví „kofeinové statistiky“. Ani vy si existenci bez černého zlata absolutně neumíte představit? O důvod víc, proč nezůstat jenom u konzumace! Jak vám tento vyhledávaný stimulant psychiky může vylepšit zevnějšek?

Tmavé kruhy pod očima? Těm už odzvonilo

Nepěkné „pytle“ pod spodními řasami má ve většině případů na svědomí dědičnost, alergie, nedostatek spánku, konzumace alkoholu nebo zadržování vody v organismu. Co na tuhle svízel, jež člověku dokáže přidat i pár let, platí? Představte si, že tekutá aromatická vzpruha. Ta totiž patří na seznam vasodilatačních látek, což znamená, že rozšiřuje cévy. Právě díky tomu efektivně snižuje otoky, čímž může vyřešit váš problém. Ještě dřív, než vypijete poslední doušek, si tedy nezapomeňte trochu vetřít přímo pod oči. A úplně nejlépe pravidelně.

Důkladná exfoliace, která je nutná

Kofeinový nakopávač je rovněž známým exfoliačním prostředkem. Pokud v této „kosmetické hantýrce“ trochu tápete, je třeba zmínit, že exfoliace je odstranění odumřelých buněk z povrchu pokožky. Tento druh peelingu je vhodný při rozšířených pórech či nestejnoměrném zabarvení kůže. Zároveň předchází tvorbě pigmentových skvrn a usnadní lepší absorpci používaných zkrášlujících zlepšováků.

Smíchejte jednu polévkovou lžíci mletého „kafča“ se stejným množstvím olivového oleje. Směs si následně naneste na obličej a proveďte jemnou masáž krouživými pohyby, poté ji nechte působit několik minut. Zbývá už jen opláchnout všechny pozůstatky a těšit se z výsledku, který uvidíte a ucítíte téměř okamžitě.

Elixír mládí v každé kapce

Chcete zpomalit tvorbu vrásek a být vizuálně o něco mladší? Pak si kávu v kombinaci s jogurtem aplikujte na tvář alespoň dvakrát týdně. Tenhle domácí fígl pleť hloubkově vyživí a poskytne jí nejen hydrataci, ale i ochranu před nepříznivými vnějšími vlivy. Také podpoří regeneraci kožních buněk, zatímco bude stimulovat tvorbu nepostradatelného kolagenu. Zkrátka a dobře, tahle péče se ani nemůže minout účinkem. Kdy s ní začnete i vy?

Největší mýty o cvičení, kterým asi také věříte

Rajčatový salát s lahůdkovou cibulkou

Rajčatový salát s lahůdkovou cibulkou

4 hlasy
20min 413 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Těstovinový salát

15 hlasů
45min 768kJ 125 Kč

Těstovinový salát je chutný a sytý.

Špagety s anglickou slaninou

5 hlasů
1h a 5min 933kJ 140 Kč

Špagety lze připravit na hodně způsobů. Vyzkoušejte je s ...