Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Oslaďte si podzim javorovým sirupem, má to své výhody

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

20.11.2018 | Zdraví a diety

Je lahodný, všestranný, a navíc mnohem zdravější než jiná sladidla. To je javorový sirup! Obsahuje řadu tělu prospěšných látek a organismu dodá tolik potřebnou energii! Potřebujete ještě další důkaz, proč ho mít ve své kuchyni?

Známá americká pochoutka si již našla místo i na našem stole, a to nejen jako doplněk k palačinkám nebo vaflím. Javorový sirup je totiž skvělou alternativou, jak si osladit život i bez použití rafinovaných cukrů. Získává se vařením a rafinací šťávy z javorů a vyznačuje se zemitě sladkou chutí. Má nízký obsah fruktózy a spoustu dalších, pro tělo velmi důležitých, mikroživin a vitaminů.

Tekuté zlato z javoru

Sirup je charakteristický pro svoji krásně zlatavou barvu, ta do žil vlévá optimismus i tolik potřebnou energii. Javor si jako ochranu před zimou vyrábí škrob, který shromáždí v kořenech tak, aby je ochránil před mrazem. Na jaře se tento škrob, jež se díky enzymům změnil na cukry, smíchá s vodou z rozmrzlé půdy, a pak tato nasládlá tekutina putuje do celého stromu. V tuto chvíli výrobci napichují kůru rostliny a získávají vzácnou tekutinu, která se dál zpracovává.

Javorový sirup podporuje plodnost

Javorový sirup obsahuje zinek a mangan. Obě tyto látky hrají významnou roli při podpoře reprodukčního zdraví u mužů. Množství manganu je také užitečné při produkci pohlavních hormonů, jak u mužů, tak i u žen. Zmíněné minerální prvky se zároveň považují za spojence při ochraně imunitního systému, chrání cévy a podporují správnou funkci srdce.

Některé studie také poukazují na to, že sirup z javoru je nabitý antioxidanty, které dokáží tělo chránit proti obávané rakovině. A co má společného s pitným režimem?

Ideální nápoj do nepohody

Pod pojmem dehydratace si lidé často představují pouze pocit žízně, ten je však spojený i s nedostatkem pro tělo důležitých živin. V chřipkovém období se tak nabízí ideální nápoj! Uvařte si bylinkový čaj doslazený kapkou javorového sirupu. Tělu dodáte tekutiny, živiny a vitalitu. Ale pozor, jedno úskalí tu přece jen je. To, že je javorový sirup pro tělo prospěšnější, je už jasné. To ale neznamená, že byste ho měli jíst polévkovou lžící.

Zdravotní výhody mrkve

Hovězí ledvinky na víně

Hovězí ledvinky na víně

6 hlasů
2h a 0min 462 kJ 110 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Dyňový krém s liškami

17 hlasů
55min 267kJ 75 Kč

Dýňová polévka s liškami.

Bílý chřest s estragonem

2 hlasy
1h a 5min 268kJ 120 Kč

Chřest s bílou omáčkou a chlebovou drobenkou.