Prostreno.cz

Bylinky, které pomáhají čistit krev. Na tyhle můžete vsadit

Není čas na důkladný úklid? Teď nemáme na mysli cídění domácnosti, ale spíš odstranění škodlivých látek z krve, což se pozitivně podepíše na vaší celkové kondici. Tak na nic nečekejte a povolejte do akce rozrazil, jablečník nebo kopřivu!

Krev je nejvzácnější tekutina, která vám koluje v žilách. Vždyť roznáší po těle nejen kyslík, ale i důležité živiny, čímž vás udržuje při životě. Nemyslíte, že i ona si zaslouží patřičnou pozornost? To nejmenší, co pro ni můžete udělat, že občasná očista od nahromaděných škodlivin. A jak jinak tento proces zrealizovat, než pomocí bylinkových čajů! Které rostlinky se pro tyto účely báječně hodí?

Rozrazil lékařský jako přírodní čistidlo

Svého času nedali staří Římané na tuto bylinku dopustit. Ne nadarmo ji nazývali všelékem! Od té doby má rozrazil v lidové medicíně své pevné místo. Je o něm známo, že spolehlivě zažene závrať při migréně, zklidní pocuchané nervy, vyléčí záněty močového měchýře, sníží hladinu cholesterolu a zaúřaduje při kožních chorobách. Ovšem díky svému složení se podílí i na kompletní detoxikaci organismu, tudíž ani „úklid“ krve pro něj není velkou neznámou!

Jablečník obecný, všestranný léčitel

Jak již název napovídá, jablečník svou příjemnou vůní nápadně připomíná jablka. Nenechte se však napálit, protože chutná opravdu hořce. Tuto kamufláž mu však musíme odpustit, protože jeho léčivé účinky jsou jedním slovem úžasné. Přírodní dar je doporučovaným prostředkem na čistění krve, ale hojně se užívá i jako součást čajů na nemoci žlučníku. Pořádek nastolí také v případě nefungující trávicí soustavy, jelikož působí proti nadýmání, průjmu i zácpě. Zároveň povzbuzuje chuť k jídlu a uplatní se při poruchách cévního oběhu.

Kopřiva dvoudomá. Proč ji nepodceňovat?

Kopřiva není jen plevelem, jež umí jednoho pěkně popálit. Opomíjený medikament má v popisu práce eliminovat usazeniny od kyseliny močové, zatímco zužuje cévy a zlepšuje činnost jater. Také podporuje funkce žaludku, působí proti průjmu, infekcím, anémii a pozitivně ovlivňuje látkovou přeměnu. Nelze nezmínit ani to, že „žahavý přítel“ zastane funkci čističky krve a navíc zvyšuje produkci červených krvinek. Možná by vás mohlo zajímat, že rovněž zahání únavu při celkovém vyčerpání.

Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:
Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat