Prostreno.cz

Koření, které je v zimě nutností. Dokáže zahřát a posílit imunitu

Jste zimomřiví, takže vám sníh, nízké teploty i časté plískanice dávají pořádně zabrat? Pak vám doporučujeme navýšit příjem skořice, kurkumy a černého pepře. Tato ochucovadla nahradí i vlněný svetr od babičky, zároveň zvýší vaši odolnost vůči bacilům!

Jakmile jsou tu nejchladnější měsíce roku, slovo imunita se skloňuje ve všech pádech. A není se vůbec co divit, vždyť kdy jindy jsme náchylnějším k nemocem, než právě teď? S nečasem, který venku panuje, ovšem souvisí i snaha o udržení se v teple. Jak tedy posílit obranyschopnost a zároveň zařídit, abyste tlusté ponožky mohli nechat na dně šuplíku? Zaměřte se na tyto přírodní dary, které jsou povinnou zimní výbavou!

Skořice. Ta rozproudí krev v žilách

S kořením typické vůně se opravdu vyplatí navázat hlubší vztahy. Je několikrát prokázáno, že sypký zázrak přispívá k rozšiřování cév, tudíž se z jeho zahřívacích schopností může radovat každý konzument, a to bez výjimky. To ovšem není jediný důvod, proč ke skořici směřovat svou pozornost. Věděli jste, že dokáže mírnit bolesti kloubů, které se v chladných teplotách zhoršují? Zároveň působí silně antibakteriálně, takže eliminuje útočící viry a škodlivé zárodky.

Kurkuma vás zmrznout nenechá

V kurkumě neboli indickém šafránu je ukryto mnoho prospěšných složek, nicméně největší pozornost se určitě točí kolem sloučeniny kurkumin. Žlutému barvivu s antioxidačními účinky odborníci přisuzují magickou moc, neboť podle nich podporuje imunitu a likviduje všemožné parazity, přičemž prospívá trávení. Vychvalovaná látka má ovšem i další přednost, jež vás bude zajímat – zlepšuje průtok krve, takže bezprostředně po její konzumaci se vám po těle rozlije příjemné teplo.

Nepodceňujte ani pepř

Černý pepř se v posledních letech hodně dává do souvislosti s hubnutím. Proč to? Za vším hledejte jistou „ingredienci“, jejíž obsažené množství se rozhodně nedá považovat za skromné. Jedná se o piperin. Ten podle vědců pozitivně ovlivňuje metabolické funkce a významně podporuje spalování tuků. Jenže pozor, pepř jako takový má v popisu práce i zvyšování teploty těla, což se v krutých mrazech jenom hodí. Na seznam jeho blahodárných vlastností patří i to, že detoxikuje organismus, zlepšuje odolnost vůči nejrůznějším nemocem a dokáže se vypořádat i s bolestí hlavy.

Celkem 0 komentářů

Vložit můj recept

Reklama

Prostreno.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat