Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pomocníci při hubnutí. Které jsou pro vás ty pravé

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

12. 2. 2019 | Zdraví a diety

Hubnete? Pak se možná zajímáte, zda vám pomohou doplňky pro snížení tělesné hmotnosti. Odpověď je jednoduchá. Pokud cvičíte a dodržujete zásady zdravé výživy, jejich užívání není od věci. Kdo se ale ve všech těch extraktech má vyznat? Jak vůbec poznáte, která látka je pro vás ta správná?

Nejlepší doplňky k redukci tělesné hmotnosti pracují prostřednictvím určité kombinace snížení chuti k jídlu, snížení absorpce tuku, zvyšování svalové hmoty a spalování tuku. Bohužel, na trhu se často objevují výrobky, které tyto nároky nesplňují. Proto výživoví poradci doporučují nekupovat nepřirozené produkty a spíš se snažit vsadit na známé a bezpečné spalovače tuků. Které to jsou?

Kofein

Přirozeně se vyskytuje v kávě, čaji a tmavé čokoládě. Kofein je jednou z nejznámějších složek napomáhajících hubnutí. Pracuje tak, že zvyšuje metabolismus a podporuje schopnost těla spalovat tuky. Jedna studie prokázala, že konzumace kofeinu před tréninkem vede k účinnějšímu spalování kalorií a po cvičení potlačuje chuť na jídlo. I když to zní lákavě, vždy se ujistěte, že to s ním nepřeháníte. Příliš mnoho kofeinu může vést k nervozitě, úzkosti, nevolnosti a snížené citlivosti na inzulín. To ve výsledku přispívá k přibírání na váze!

Extrakt ze zeleného čaje

Extrakt ze zeleného čaje patří k populárním doplňkům na snížení hmotnosti. Obecně je známý pro přítomnost antioxidantů. Konkrétně zelený čaj obsahuje katechiny, přírodní antioxidant z chemické rodiny nazývané flavonoidy. Extrakt z tohoto zázraku slibuje spalování břišního tuku, často spojeného se zánětem a onemocněním. Extrakt je typicky dobře tolerován bez vedlejších účinků, s výjimkou osob s vysokou citlivostí na kofein.

Konjugovaná kyselina linolová

Konjugovaná kyselina linolová (CLA) je skupina chemikálií nacházejících se v kyselině linolové s mastnou kyselinou. Užívání CLA (denně) může omezit tělesný tuk snížením chuti k jídlu, zvýšením metabolismu, budováním svalů a rozpadnutím tukových buněk. CLA najdete v několika rostlinných zdrojích, včetně oleje z granátového jablka. Pokud dáte přednost kupovanému produktu, dbejte na výběr přírodních a vysoce kvalitních ingrediencí. Mezi známé nežádoucí účinky spojené s užíváním CLA patří trávicí problémy, jako je zácpa, měkká stolice nebo průjem.

Kajenský pepř

Výzkumy ukazují, že polovina lžičky kajenského pepře zbavuje chuti k jídlu, čím dochází ke snižování přijatých kalorií. A co víc, potraviny s kapsaicinem, tedy aktivní složkou v kajenském pepři a chilli papričkách, zvyšují metabolismus o 15 až 20 procent. Velké množství kapsaicinu však může u některých lidí způsobit gastrointestinální potíže.

Extrakt ze zelené kávy

Extrakt ze zelené kávy pochází ze syrových, nepražených kávových zrn. Jedná se o koktejl plný antioxidantů, do něhož patří kofein a kyselina chlorogenová (CGA). Tento extrakt může pomoci absorbovat sacharidy z trávicího traktu. Studie naznačují, že kyselina chlorogenová je schopná redukovat tuk uložený v játrech a pomáhat při spalování tuků. Nežádoucích účinků je přitom málo, ale mohou zahrnovat nespavost, úzkost a bolesti hlavy.

Co když se nemůžete rozhodnout?

Pokud si myslíte, že doplněk ke ztrátě hmotnosti vám na cestě za štíhlou postavou bude užitečný, vždy přihlížejte k tomu, co od něj vlastně chcete. Toužíte potlačit chuť k jídlu, spálit tuk nebo podpořit svůj metabolismus? Vybírejte podle těchto vstupních dat, určitě vsadíte na správnou kartu!

Co pít při dietě, abyste podpořili spalování kalorií

Studená jahodová polévka

Studená jahodová polévka

15 hlasů
15min 133 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Zapékané brambory se zelím

17 hlasů
1h a 15min 490kJ 85 Kč

Jednoduchý recept na vynikající zapékané brambory se s...

Rybí filé s mangem

10 hlasů
50min 383kJ 160 Kč

Zdravá ryba připravená s mangem a barevnou paprikou.