Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak se rychle zbavit česnekového dechu

16.05.2019 | Zdraví a diety

Kdo nemá rád cibuli a česnek? Takových lidí se najde jen málo. Oba jmenované druhy zeleniny se totiž k dochucování pokrmů používají v mnoha kuchyních po celém světě. Jejich nevýhodou však je, že způsobují páchnoucí dech. Jak zrovna s ním zatočit?

Čeká vás romantická schůzka či důležité obchodní jednání? Pak si asi jídlo s obsahem česneku nebo cibule odpustíte. Jedno i druhé sice poskytuje širokou škálu zdravotních a léčebných výhod, nicméně špatný dech po jejich konzumaci může přetrvávat celé hodiny, nebo dokonce přes noc. Pokud něco takového nechcete dopustit, spolehněte se na účinné domácí rady!

Zubní kartáček a nit

Máte-li tu možnost, prvotně se věnujte orální péči. Vyčištění chrupu zubním kartáčkem a zubní nití pomáhá při odstraňování zbytků jídla v ústech. Téměř okamžitě tak zaznamenáte eliminaci zápachu.

Škrabka na jazyk

Čištění jazyka pomáhá při snižování obsahu těkavých sloučenin síry v ústech, čímž se snižuje halitóza (zápach z úst). Tak na svůj jazyk rozhodně nezapomínejte!

Opláchnutí ústní vodou

Po rutinním vyčištění zubů a jazyka je vyplachování úst ústní vodou dalším krokem. Ústní „vodičky“ totiž obsahují oxid chloričitý, takže jsou jednou z nejlepších možností, jak se zbavit špatného dechu.

Soda na pečení

K ústní „sprše“ lze také použít 1 až 2 lžičky jedlé sody a 1 šálek teplé vody. Sodu ve vodě důkladně rozmíchejte a roztok použijte k vypláchnutí svých úst. (Lze aplikovat několikrát denně, nejlépe po každém jídle.) Proč to funguje? Antibakteriální účinek jedlé sody může pomoci snížit špatný dech tím, že tato mocná zbraň bojuje s ústními bakteriemi zodpovědnými za jeho vznik. Ostatně, podobné je to i s citronovou šťávou. Ta má nízké pH. Deaktivuje enzym, jenž je zodpovědný za rozpad sloučenin síry v ústech.

Mléko

Překvapující je, že i konzumace mléka může skutečně eliminovat cibulový a česnekový dech. Za tím stojí vysoký obsah vody a tuku. A jaká další běžná „výbava“ domácnosti vás zbaví nevábného odéru?

Zelený čaj

Zelený čaj vykazuje dezinfekční a deodorantní vlastnosti, které mohou zapůsobit proti česnekovému nebo cibulovému dechu. Nemáte-li ho po ruce, zakousněte se aspoň do několika plátků jablka! Jablíčka taktéž neutralizují sloučeniny obsahující síru v česneku a cibuli, takže i ona vás od tohoto problému oprostí.

Potraviny bohaté na hořčík

Guláš v římském hrnci

Guláš v římském hrnci

8 hlasů
2h a 35min 326 kJ 180 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuřecí s hříbky

12 hlasů
1h a 20min 405kJ 145 Kč

Kuřecí stehna s hříbky a broskvemi.

Smažený sumec

12 hlasů
50min 422kJ 180 Kč

Obalovaná ryba pečená v troubě.