Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Proč si každý den dělat čaj z kurkumy a kajenského pepře

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

18. 5. 2019 | Zdraví a diety

Srdce v kondici a trávení, které šlape jako švýcarské hodiny? To jsou výhody, jež vám nabízí horký nápoj z kuchyňských ochucovadel. Ke všemu urychluje metabolismus a zlepšuje psychické rozpoložení!

Zlatá bohyně nebo omezené zlato. To jsou „přezdívky“ kurkumy, která je podle dochovaných údajů používána již 10 tisíc let, a to jako medikament, ochucovadlo i zkrášlující prostředek. O kvalitách tohoto koření se ve svém deníku dokonce zmiňoval i benátský kupec a cestovatel Marco Polo, jež si ho velice oblíbil. Několik tisíciletí si lidé léčí nejrůznější neduhy i kajenským pepřem, který z botanického hlediska nemá s klasickým pepřem nic společného, neboť se jedná o mleté sušené chilli papričky. Co se stane, když obě tyto přísady smícháte dohromady?

Zázračná medicína, která nemá konkurenci

Máte po ránu ve zvyku pít šálek kávy, abyste se trochu vzpružili? Možná by neškodilo „vstávací harmonogram“ trochu upravit. Pokud si ještě před kofeinovým nakopávačem dopřejete nápoj připravený z výše zmíněných ingrediencí, na vaše zdraví to bude mít pozitivní dopad. Onen blahodárný životabudič se skládá z poloviční čajové lžičky kurkumy, stejného množství kajenského pepře, trochy citronové šťávy a medu, jímž tekutinu dochutíte. Jaké účinky pro zdraví se skrývají v každém doušku?

Prevence srdečních chorob

Závěry thajského průzkumu uskutečněného na tamní univerzitě Chiang Mai sdělují, že indický šafrán ve spolupráci s „ďábelským parťákem“ snižuje pravděpodobnost infarktu o celých 56 %. Lékaři si to vysvětlují kombinací protizánětlivých a antioxidačních účinků, jež podporují celý kardiovaskulární systém.

Štíhlé křivky a ustavičně dobrá nálada

Poznatky americké studie zveřejněné v časopise Journal of Nutritition and Vitaminology zase informují o tom, že pravidelná konzumace zmíněného „občerstvení“ urychluje metabolismus o bezmála 30 %. Tajemství tohoto jevu tkví v obsaženém rostlinném alkaloidu kapsaicinu i žlutém barvivu kurkuminu. Spolupůsobení těchto látek navíc stimuluje produkci šťastných hormonů, tudíž přispívá ke zlepšení nálady, přičemž snižuje riziko depresí a úzkostných stavů.

Trávení vás nenechá ve štychu 

Další nespornou výhodou jmenovaného čaje je, že napravuje pošramocené trávení, zatímco ulevuje od nadýmání, pocitu plného břicha, zácpy i nevolnosti. A co víc, tekuté aromatické léčivo začíná fungovat bezprostředně po „požití“! Je tohle řešení zažívacích obtíží, které jste tak dlouho hledali?

Co všechno vyléčí tolik oblíbené brusinky

Vepřová kapsa se sýrem a tymiánem

Vepřová kapsa se sýrem a tymiánem

19 hlasů
25min 815 kJ 105 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Treska v zázvorové omáčce

9 hlasů
1h a 5min 539kJ 130 Kč

Pikantní příprava zdravé tresky.

Jelení svíčková

15 hlasů
60min 490kJ 258 Kč

Máte rádi zvěřinu? Vyzkoušejte tento výborný recept.