Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Dejte si lískové ořechy. Prospějí srdci, mozku i vzhledu

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

21.05.2019 | Zdraví a diety

Chcete si prodloužit vizuální mládí? Nebo byste si raději zajistili podstatně nižší pravděpodobnost kardiovaskulárních chorob? Tak, či tak, lískové ořechy vám to zajistí. Zlepší také výkonnost při cvičení a urychlí regeneraci!

Na to, že ořechy jsou zdravou a prospěšnou potravinou, odborníci poukazují poměrně často. Vždyť ty vlašské regulují tlak, pistácie uklidňují při stresu, kešu působí proti tvorbě žlučových kamenů a mandle zase pomáhají při hubnutí. Jaké výhody vám nabízí ořechy lískové? O těchto benefitech jste možná ještě neslyšeli!

Mozek v kondici a úleva od alergií

Již mnoho studií poukázalo na skutečnost, že chutná úroda lísky obecné obsahuje cenné fytochemikálie, jako jsou proanthokyanidiny, kvercetin a kaempferol, jež náleží do skupiny flavonoidů. Jen pro vysvětlenou, flavonoidy jsou látky známé pro své silné antioxidační působení, které zlepšují kognitivní funkce a tlumí symptomy alergií, zatímco regenerují a zpevňuji cévy.

Nižší pravděpodobnost srdečních chorob

Kulatým přátelům dobré kondice nelze odepřít ani to, že platí za bohatý zdroj kyseliny olejové. Ta je velmi účinná při snižování hladiny škodlivého cholesterolu, čímž významně omezuje pravděpodobnost vývoje kardiovaskulárních onemocnění. Lékaři se rovněž netají názorem, že zároveň zabraňuje všemožným zánětům, proto je prevencí diabetu, depresí, migrény i chronické únavy.

Báječný doping pro sportovce

Lískové oříšky poskytují i aminokyselinu arginin, která přímo ovlivňuje produkci oxidu dusnatého a tím i krevní oběh. Výsledkem je pak efektivnější zásobení svalů živinami, lepší výkonnost při cvičení, svižnější růst svalové hmoty nebo větší schopnost regenerace. Pochutnejte si před tréninkem na pár kouscích a překonáte všechny své dosavadní rekordy!

Delší mládí i silnější imunita

Již několikrát zmíněné tvrdé plody mají i další nesporná pozitiva, která by vám rozhodně neměla uniknout. Už jste slyšeli o tom, že z nich načerpáte neskromné množství vitaminu E? Ano, ten bojuje proti vráskám a zpomaluje biologický proces stárnutí, ovšem souběžně upevňuje obranyschopnost a ochraňuje červené krvinky před poškozením. A to se samozřejmě jenom hodí…

Dejte si mléčné kaše po ránu. Nastartují tělo na celé dop...

Salát z červené řepy s pomerančem

Salát z červené řepy s pomerančem

10 hlasů
1h a 5min 374 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Grilovaný sýr tofu

13 hlasů
35min 704kJ 65 Kč

Recept na tofu sýr grilovaný s rajčaty a medvědím česn...

Brokolicová polévka s koriandrem

19 hlasů
45min 270kJ 85 Kč

Recept na chutnou brokolicovou polévku, doplněnou kost...