Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Na houby na nehtech mastičky nepotřebujete. Stačí kukuřičná mouka

Kristýna Vágnerová více informací

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

26.06.2019 | Zdraví a diety

Onychomykóza, běžně známá jako houba na nohou, je charakterizována zánětem, bolestí a otokem prstů, stejně jako žloutnutím a rozpadáním samotného nehtu. Co s ní kromě mastičky z lékárny zatočí? Povolejte třeba kukuřičnou mouku!

Houby na nehtech mohou být důsledkem abnormálního pH pokožky, nepřetržité vlhkosti, nošení syntetických ponožek, oslabeného imunitního systému, hromadění potu v botách, špatné hygieny nohou nebo slabého oběhu, za kterým stojí cukrovka. Jak si s něčím takovým poradit v pohodlí domova? Zkuste tyhle zachránce!

Jablečný ocet

Jeden z nejlepších léků na houby? Jablečný ocet, který lze použít na dva způsoby. Smíchejte jeden díl octa s jedním dílem epsomské soli a šesti díly horké vody. Nechte vodu vychladnout tak, aby byla stále teplá na dotek, a posléze do ní namočte své nohy – až dvakrát denně po dobu nejméně třiceti minut. Pro podporu účinku promíchejte dvě polévkové jablečného octa se šálkem teplé vody a jednou lžičkou medu. Vypijte.

Extrakt z olivových listů

Další vynikající volbou pro likvidaci hub na nehtech je extrakt z olivových listů, jenž je k dostání i v prodejnách zdravé výživy. Tenhle zázrak má antibakteriální a antivirotické účinky a v neposlední řadě může pomoci snížit hladinu cholesterolu. Extrakt z olivových listů je také silným detoxikačním činidlem, takže můžete pociťovat určité nepohodlí, když jej ve formě doplňku stravy začnete užívat. V tomto případě zvažte dočasné snížení denní dávky.

Olej tea tree

Tea tree olej je antiseptický a fungicidní prostředek, který taktéž krotí onychomykózu. Nejdříve nehty potřete alkoholem a následně na ně naneste nezředěný, 100 % čistý čajovníkový olej. Po deseti minutách nehty jemně otřete měkkým kartáčkem. Při použití oleje tea tree přímo na kůži zvažte jeho smíchání s nosným olejem, například olivovým nebo mandlovým. Denně opakujte a léčbu protáhněte na dva až tři týdny.

Kukuřičná mouka

Jedním z nejzajímavějších léků na houby je organická kukuřičná mouka. V dostatečně velké nádobě smíchejte jeden šálek kukuřičné mouky a asi dva litry vody. Nechte mouku „odležet“ po dobu nejméně jedné hodiny a poté do lázně ponořte infikovanou nohu (nebo nohy). Takto setrvejte minimálně 30 minut.

Soda na pečení

Vzhledem k tomu, že houba potřebuje kyselé prostředí, alkalická jedlá soda jí v šíření brání. Ze sody a vody vytvořte pastu, tou natřete mokré nohy a okolí nehtů. Nechte aspoň 15 minut působit a smyjte. Provádějte dvakrát denně a s léčbou pokračujte po dobu nejméně dvou týdnů poté, co se houba dá na ústup. Zabráníte tak recidivě.

Důvody, proč byste si měli dát žvýkačku

Zapečené houbové rizoto

Zapečené houbové rizoto

12 hlasů
1h a 20min 746 kJ 105 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuřecí nudličky s nivou

31 hlasů
45min 641kJ 123 Kč

Nivu nemusí do kuřecích prsou dávat jen jako náplň. Sk...

Salát z barevných rajčat

2 hlasy
30min 459kJ 80 Kč

Svěží letní salát.