Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vitaminy a minerály pro zvýšení metabolismu a podporu hubnutí

12.08.2019 | Zdraví a diety

Považujete hubnutí za nesnadný úkol? Ulehčete si ho s pomocí několika vitaminů a minerálů, které tělo podporují k efektivnímu spalování. Čekali byste pozitivní účinky od takového železa?

Vyvážená strava může splnit většinu vašich potřeb na fungování těla. To je bez debat. Pokud však jde o hubnutí, je vhodné soustředit se na určité vitaminy a minerály, které jsou v tomhle směru nápomocné.

Vitaminy skupiny B

Thiamin (B-1), riboflavin (B-2), niacin (B-3), kyselina pantotenová (B-5), pyridoxin (B-6), biotin (B-7), folát (B-9) a kobalamin (B-12). Tyto živiny jsou nezbytné pro plně funkční metabolismus. Hlavní funkcí vitaminů uvedené skupiny je pomáhat tělu metabolizovat uhlohydráty, bílkoviny a tuky a využívat uloženou energii v potravě. Proto jezte fazole, čočku, libové maso, brambory či banány.

Vitamin D

Vitamin D je rozhodující pro zdravý imunitní systém. Vaše tělo déčko může získat s pomocí slunce, nicméně většina lidí, a to i přes léto, tráví svůj čas v budovách. Získání vitaminu D je proto problematické, proto se často doporučují doplňky stravy. Mezi nejlepší zdroje déčka však stále patří olej z tresčích jater, sardinky, tuňák, losos nebo vaječný žloutek.

Železo

Železo hraje roli v tom, jak pomáhá tělu vytvářet energii z živin. Tento minerál přenáší kyslík do všech buněk v těle, včetně svalů. To jim zase pomáhá spalovat tuk. Nízké hladiny železa snižují fyzickou vytrvalost a sportovní výkon. Z těchto důvodů si pravidelně dopřávejte libové maso, fazole, špenát nebo měkkýše.

Hořčík

Hořčík je nezbytný pro výrobu energie, kontroluje hladiny glukózy v krvi, reguluje krevní tlak, udržuje kosti silné a stará se o fungování nervového systému. Pro hubnutí ideální! K nejlepším zdrojům hořčíku přitom patří ořechy, luštěniny nebo listová zelenina, například špenát.

Extrakt ze zeleného čaje

Technicky to není vitamin nebo minerální látka, ale extrakt ze zeleného čaje je jedním z mála prodávaných doplňků, které stojí za pozornost. Také zvyšuje spotřebu energie a naopak snižuje produkci a vstřebávání tuků. Je tedy nanejvýš jasné, že i tuhle berličku ke snižování váhy nutně potřebujete! Nebo to snad vidíte jinak?

Zaručené tipy pro lepší spánek. Zkuste je už dnes

Hovězí svíčková se zeleným pepřem

Hovězí svíčková se zeleným pepřem

1 hlas
50min 676 kJ 380 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pstruzi s koriandrem

10 hlasů
1h a 50min 472kJ 220 Kč

Pstruzi pečení na asijský způsob.

Zelí zapečené s mletým masem

10 hlasů
1h a 15min 663kJ 95 Kč

Zapečené zelí s mletým vepřovým masem.