Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Domácí léky na epigastrickou bolest, které máte po ruce

19. 8. 2019 | Zdraví a diety

Zase je vám poněkud nevolno? Na nic nečekejte a poohlédněte se v kuchyni po jedlé sodě a citronu. Z nejhoršího vás však dostane i heřmánkový čaj, popřípadě zázvorový životabudič. Čemu dáte přednost?

Opět registrujete nepříjemnou bolest ve střední ose břicha, konkrétněji pak těsně pod žebry a hrudní kostí? Pravděpodobně máte co dočinění s epigastralgií, což je stav zpravidla vyvolaný kyselým refluxem, gastritidou (zánět žaludku), vředy, špatnou stravou nebo psychofyziologickým stresem. Nechcete se čistě pro klid na duši objednat na lékařskou prohlídku? A než na ni vyrazíte, ulevit si můžete pomocí spolehlivých prostředků. Které vám udělají dobře?

Zázvorový čaj. Ten nikdy nezklame

Zázvor by měl být neodmyslitelnou součástí povinné domácí výbavy. Koření štiplavé chuti i vůně je jedním z nejlepších přírodních medikamentů na širokou škálu problémů, a to včetně nevolnosti, pocitů na zvracení i výše zmíněné patálie. Díky jeho antibakteriálnímu působení snižuje agresivitu žaludečních kyselin a zvyšuje tvorbu žaludečních šťáv, přičemž zabírá i na nadýmání. Stačí nastrouhat trochu čerstvého zázvorového kořene, zalít vroucí vodou a v případě potřeby dochutit medem.

Heřmánek, zachránce situace

Aromatický patron dobré kondice i sladkých snů je všestranným přítelem do nepohody. Již několik studií prokázalo, že urychluje hojení ran a reguluje hladinu cholesterolu. Zároveň se uplatní při léčbě spojivek, ovšem okamžitě pomůže i v případě ekzému či vyrážky. Je to všechno? Ale kdepak. Tento poklad z lůna přírody se s elegancí sobě vlastní dokáže vypořádat také s epigastralgií. To je ale překvapení, viďte?

I jedlá soda přijde vhod

Pokud vás zasáhne tíživá bolest ve středu hrudního koše, jistou možnost úlevy představuje malý balíček s hydrogenuhličitanem sodným. Zhruba půl čajové lžičky jedlé sody zakápněte šťávou z jedné čtvrtiny citronu, čímž získáte efektivní léčivo, jež nepříznivou situaci opět napraví. Dlužno dodat, že tato „receptura“ rovněž eliminuje bradavice a přijde vhod při zánětech močových cest. To jen kdyby náhodou…

Detox citronovou vodou

Kuřecí stehna dušená s paprikou

Kuřecí stehna dušená s paprikou

1 hlas
1h a 25min 544 kJ 300 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Marinované telecí kotlety podle Zdeňka Pohlreicha

23 hlasů
50min 757kJ 250 Kč

Marinovaná telecí kotleta je další delikatesa ze šéfov...

Kuřecí vývar s kukuřicí

12 hlasů
30min 384kJ 75 Kč

Skvělý kuřecí vývar s kukuřicí, hráškem a jarní cibulk...